Maj 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Zanim wsiądziesz do samochodu, czyli bezpieczny kierowca na drodze
Rozmiar tekstu: A A A
Przygotowanie do jazdy to ważny element każdej podróży. Nawet jeśli się spieszymy, w stresie szybko wsiadamy za kierownicę, powinniśmy znaleźć czas, by sprawdzić funkcjonalność kilku mechanizmów w samochodzie. Przed dłuższą podróżą konieczne jest zweryfikowanie stanu technicznego pojazdu.

Na liście czynności, które należy wykonać powinno być m.in. sprawdzenie: poziomu oleju, płynu hamulcowego, ciśnienia w oponach, działania hamulców czy świateł. Te elementy powinniśmy sprawdzać w zasadzie przed każdą, najkrótszą nawet, podróżą. Oprócz dokonywania corocznych przeglądów technicznych, warto na własną rękę kontrolować stan techniczny. Zadbać o wyposażenie auta zwiększające Twoje bezpieczeństwo tj. gaśnica, apteczka pierwszej pomocy, kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy, lewarek, sprawne koło zapasowe, żarówki na wymianę. Przed jazdą pamiętaj o ustawienie lusterek, siedzenia, zagłówków, odległości od kierownicy i pedałów. W ten sposób zwiększysz komfort  jazdy oraz swoje bezpieczeństwo.

Przygotowanie do podróży


Złe samopoczucie, zmęczenie, niewyspanie może wydatnie zmniejszyć bezpieczeństwo na drodze, nasze oraz innych uczestników ruchu. Dlatego przed wyruszeniem w trasę pamiętaj o odpoczynku, przynajmniej krótkiej regeneracji, aby podczas jazdy być w pełni skupionym na sytuacji na drodze. Jeżeli bierzesz w ostatnim czasie leki, sprawdź czy na ulotce jest informacja o możliwym wpływie na percepcję i kierowanie pojazdem.

Zanim wejdziemy do samochodu powinniśmy pamiętać również o odpowiednim przygotowaniu do jazdy, uwzględnieniu własnego stanu psychicznego i fizycznego oraz sprawdzeniu ważnych informacji o trasie, którą mamy do pokonania. Mimo posiadania GPS lub smartphone’ów wyposażonych w nawigację, warto rzucić okiem na mapę. Szczególnie w przypadku dłuższych podróży i wyjazdów wakacyjnych.

Pamiętaj o ubezpieczeniu


Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych (OC) jest obowiązkowe i regulowane ustawą. OC musi wykupić każdy posiadacz pojazdu, gdyż stanowi ono zabezpieczenie finansowe skutków ewentualnej kolizji czy wypadku. W tym przypadku chodzi o szkody u innych uczestników ruchu drogowego. Zakres OC jest z góry określony, dlatego warto wziąć pod uwagę opcje ubezpieczeń dodatkowych do OC, które oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Co oprócz OC?


Autocasco przyda się w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji związanych z Twoim pojazdem. Przykład? Uszkodzenie własnego samochodu podczas stłuczki, szkoda parkingowa (gdy np. uderzysz w słupek lub latarnie podczas parkowania) czy skutek działań ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. O co możesz uzupełnić OC i AC?

Wśród dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych mogą się znaleźć m.in.
  • Assistance, czyli pomoc w przypadku nieprzewidzanego zdarzenia na drodze (m.in. holowanie i naprawa),
  • Ubezpieczenie NNW, czyli ochrona zdrowia oraz życia kierowcy i pasażerów,
  • Ochrona prawna
  • Ochrona zniżek (brak wpływu ewentualnych szkód na wysokość zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia)
  • Ubezpieczenie GAP (utrzymanie wartości pojazdu pomimo szkody)
  • Ubezpieczenie szyb
  • Ubezpieczenie opon
  • Ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego


Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych i dobierz te, których potrzebujesz. To najlepszy sposób na przygotowanie się na nieprzewidziane zdarzenia na drodze. Więcej czytaj na: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2022-04-05
wyświetleń:1567

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 11 Gości