Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Czy leci z nami radny?
Rozmiar tekstu: A A A
Słupscy radni podjęli walkę o utrzymanie lotniska w Redzikowie. Pracę nad projektem uchwały, która umożliwi jego reaktywację jako cywilnego portu lotniczego, rozpoczęli po naszych publikacjach. Zobowiązali się w nich, że spowodują, że lotnisko znowu zacznie funkcjonować. W styczniu zainteresowanie reaktywacją portu lotniczego wyraził prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Włodzimierz Machczyński. Według niego, Redzikowo byłoby jednym z trzech lotnisk wykorzystywanych do przewozów pasażerskich na Pomorzu. Pozostałymi miałyby być Gdynia Babie Doły i Malbork. - Projekt uchwały, który mówi o przejęciu i finansowaniu lotniska jest opracowywany - informuje Krzysztof Sirant, szef klubu radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Zobowiążemy uchwałą prezydenta, aby podjął działania do stworzenia portu lotniczego. Tym bardziej, że najpotrzebniejszą infrastrukturę mamy i nie musimy jej budować, tak jak ma być w Kielcach. Dzięki temu będzie nas to kosztowało zaledwie kilka milionów.

Zdaniem Siranta, nie można dopuścić do tego, aby lotnisko przeszło we władanie Agencji Rolnej Skarbu Państwa. - Nie możemy dać go zaorać i zaprzepaścić szansy na rozwój - dodaje.

Prezes Rębiechowa Włodzimierz Machczyński również uważa, że zniszczenie lotniska byłoby zbrodnią. - Ten pas startowy jest w stanie przyjmować samoloty pasażerskie i prywatne awionetki - dodaje. (Marcin Kamiński)
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2006-03-17
wyświetleń:1451

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 33 Gości