Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kultura
Najciekawsze Wydarzenia Kulturalne w Słupsku
Rozmiar tekstu: A A A
Słupsk większości ludzi kojarzy się z dość anonimowym miastem leżącym gdzieś blisko morza. Niektórzy może kojarzą jego nazwę z niezbyt wysokiego lotu żartów typu „domki w Słupsku”. Jeśli zapytasz pierwszego z brzegu Polaka, co wie o Słupsku, to zazwyczaj wzruszy on tylko ramionami i zapadnie cisza. Ale taki stan rzeczy nie dotyczy oczywiście tylko Słupska, jest raczej dość typowym zjawiskiem dla każdego w zasadzie miasta liczącego sobie poniżej 100, czy 200 tysięcy mieszkańców.

Za to w odróżnieniu od innych niedużych miast i miejscowości w Polsce, w których faktycznie niewiele się dzieje, mieszkańcy Słupska mają naprawdę atrakcyjny grafik różnego rodzaju wydarzeń oraz imprez kulturalnych - w wielu wypadkach nie wystarcza nawet czasu na wszystko, bo się wiele terminów ze sobą pokrywa.

I właśnie dzisiaj chcemy zaprezentować Ci garść losowo wybranych, najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń, które czekają mieszkańców Słupska jeszcze w tym miesiącu! Pora się więc ruszyć z kanapy, odłożyć darmowe gry hazardowe jackpot i zaczerpnąć trochę dawki kultury. Oto najbardziej interesujące propozycje.

Koncerty Muzyczne
Jeśli chodzi o miłośników muzyki zamieszkujących Słupsk i okolice, to mają oni naprawdę niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju opcji. Ponadto znajdzie się tutaj coś dla każdego rodzaju gustu i upodobania. Żeby nie być gołosłownym, oto kilka propozycji:

  • Zaczynamy od naprawdę konkretnego grania - już w piątek, 21 lutego o godzinie 20:00 w Motor Rock Pub przy ulicy Anny Łajming 3 wystąpi thrash metalowy zespół Three Dead Fingers ze Szwecji, który wspierany będzie przez gdańską kapelę metalową Fear of Blood.
  • Pozostając w rockowych klimatach przeskakujemy o tydzień, do kolejnego piątku, 28 lutego. O godzinie 19:00 na scenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice wystąpią doskonale znane wszystkim Polakom zespoły Closterkeller oraz Pudelsi.
  • Pora na nieco łagodniejsze brzmienia. Dom Ówka zaprasza w piątek 21 lutego o godzinie 21:00 na koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu jednej z największych gwiazd brytyjskiej sceny elektronicznego popu - czyli Depeche Mode. Oprócz tego nie zabraknie także największych przebojów innych zespołów z tego nurtu, czyli na przykład będzie można posłuchać twórczości Kraftwerk, The Cure, Joy Division, czy też New Order. Całość poprowadzi znany DJ, Tomasz Kościelny.
  • A co z poezją śpiewaną? Miłośnicy tej formy rozrywki także znajdą coś dla siebie. W budynku Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, przy ulicy Jana Pawła II 3 wystąpi w poniedziałek 24 lutego zespół Raz Dwa Trzy!
  • Być może preferujesz latynoamerykańską odmianę jazzu? Jeśli tak, to na pewno musisz odwiedzić Ustkę, a konkretnie Ramydada Pub & Cafe, gdzie wystąpi kanaryjska wokalistka jazzowa Gabriela Suarez.
  • Lutowe granie kończy koncert z okazji stulecia odzyskania Pomorza przez Rzeczpospolitą, który odbędzie się w piątek 28 lutego na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Tego wydarzenia z pewnością nie można przegapić.


Pora na Miłośników Teatru
Oczywiście nie samą muzyką i hazardem (jak np. ostatni krzyk mody, jakim jest Columbus gra) człowiek żyje, dla fanów teatru także znajdzie się coś ciekawego w Słupsku.
  • 22 lutego, czyli w sobotę, Nowy Teatr im. Witkacego zaprasza na wspaniały spektakl komediowy pod tytułem „Żona potrzebna od zaraz”.
  • 3 marca w tym samym teatrze wystawiona zostanie nasza narodowa epopeja, czyli „Pan Tadeusz”.
  • A już trzy dni później, bo w piątek 6 marca warto wybrać się z dziećmi na specjalnie dostosowane dla nich przedstawienie zatytułowane „Doktor Dolittle i przyjaciele” z muzyką Jerzego Stachurskiego.


Jak widać, w Słupsku dzieje się o wiele więcej, niż można byłoby się spodziewać - a to przecież jedynie garść wybranych wydarzeń w ostatnich dniach lutego i na początku marca!
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-02-20
wyświetleń:4070

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 8 Gości