Maj 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kultura
Trzy razy sukces kwadratowych
Rozmiar tekstu: A A A
Fot. Iwo Bochat
W miniony weekend 27.04 – 01.05.2017, dobywał się Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Łaknienia” w Goleniowie. W ciągu czterech dni festiwalu zaprezentowało się 20 spektakli, ponad 100 uczestników, na wszystkim czuwało ponad 50 wolontariuszy z całego świata. Ale najważniejsze jest to, czego nie da się zawrzeć w liczbach. Ogrom ciepła, dobra, świetnej zabawy i TEATRU. W tegorocznej edycji Grupa Teatralna FORMA Z Osiedlowego Klubu Kwadrat SM KOLEJARZ została zdobywcą II NAGRODY za autorski spektakl DUPOKREACJA, w reżyserii Jolanty Walewskiej. Łaknienia, to jedyny taki festiwal offowy organizowany przez młodych ludzi z TEATRU BRAMA. W ramach festiwalu prezentowane są spektakle konkursowe oraz pozakonkursowe. Z założenia to platforma spotkań ludzi teatru w każdym wieku, aby wzajemnie się wspierać i uczyć. I nade wszystko rozmawiać przy ognisku, potańczyć przy akompaniamencie orkiestry dętej i pośpiewać pieśni ukraińskie. Takie miejsce na mapie, gdzie można poczuć się jak w domu.

W tegorocznej VIII edycji konkursu Jury w składzie: Katarzyna Knychalska, Dariusz Skibiński, Marcin Kęszycki i Adam Karol Drozdowski (legendarny Teatr Dnia Ósmego, Teatr Cinema) przyznało dwie nagrody i dwa wyróżnienia - I miejsce - Teatr Tetraedr (Racibórz) za spektakl "Gwoli jakiejś tajemnicy" ;II miejsce - Teatr Forma (Słupsk) za spektakl "Dupokreacja" ;Wyróżnienie z nagrodą - Teatr Nieoetykietkowani (Zabrze) za spektakl "Love and Information"; Wyróżnienie - Noor. Teatr, którego nie ma (Wrocław) za spektakl "Yemaya - królowa mórz".

W terminie 23.04.2017 odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego DEART w Policach. W ramach turnieju tańczyło kilkuset uczestników w różnych kategoriach tanecznych. Grupa taneczna AKSON zaprezentowała się w kategorii performing – art i zdobyła zaszczytne II miejsce. Dziewczynki w wieku 12-13 lat rywalizowały z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi tancerzami. Grupa taneczna REMIX DANCE tańczyła w kategorii pop-dance i zawalczyła o III miejsce. Natomiast TRIO w składzie – Zuzanna Krawczyk, Hanna Łukojko i Patrycja Rzeppka wywalczyły III miejsce w swojej kategorii tanecznej.

Na koniec nasze rodzime podwórko i kolejna edycja Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Błękitna Apaszka, który odbył się 8 kwietnia w wojskowym klubie BOW7 w Słupsku. Wzięły w nim udział nasze klubowe solistki: Patrycja Chańko w kategorii szkół podstawowych IV-VI zajęła I miejsce, a Martyna Sadowska w kategorii gimnazja zdobyła wyróżnienie. Gratulacje.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2017-05-05
wyświetleń:3460

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 24 Gości