Czerwiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Sport
Wzmocnienie Griffons przed sezonem 2015
Rozmiar tekstu: A A A
W ostatnich dniach Griffons Słupsk udało się pozyskać bardzo duże wzmocnienie. Do drużyny dołączył nowy trener Paweł Chlebny. W najbliższych dwóch sezonach to on będzie trenerem głównym Griffons Słupsk.

Paweł Chlebny swoją przygodę z futbolem amerykańskim rozpoczął w sezonie 2008, będąc wtedy zawodnikiem Mustangów Płock. Z tym klubem związany w różnym stopniu był przez większość czasu. Przyczynił się między innymi do zdobycia przez Mustangi drugiego miejsca w PLFA I. Klub ze Słupska obserwował przez cały sezon 2014. "Znam doskonale Kubę Helinskiego, zaczynaliśmy razem grać w jednym sezonie. Widziałem jego problemy w pracy jako jedynego szkoleniowca i postanowiłem pomóc, szczególnie, że w Słupsku znajduje się wielu niezwykle utalentowanych zawodników, jak Kamil Jakubowski, Błażej Wołyński, Dastin Drużba i wielu innych" - komentuje swoje przejście do Griffons Chlebny. Ponadto Chlebny jest wielkim fanem programu Słupskiej Ligi Szkolnej w futbolu amerykańskim. "Ten program niezwykle mnie ciągnął do Słupska. Jest to unikat na skalę europejską, szkoda, że w tym roku z przyczyn finansowych rozważa się zaniechanie jego realizacji" – dodaje nowy szkoleniowiec Griffons.

Przed nim wielkie wyzwania w sezonie 2015. Mimo łatwiejszej grupy po ostatnich niepowodzeniach nowego trenera czeka ciężka praca. Mimo tego Chlebny jest optymistą.

"Dążyli będziemy wspólnie do tego żeby zbudować drużynę z tych zawodników którzy już są w zespole. Po pierwszym treningu widzę że każdy ma zdecydowanie inne zdolności, jedni dobrze wykonują szarże, innych zaletą jest szybkość a innych łapanie piłki oraz czytanie gry. W sporcie amatorskim gdzie nie każdy może pozwolić sobie na to żeby treningi zespołowe uzupełnić o chodzenie kilka razy w tygodniu na siłownie czy spotkania poświęcone na analizę i taktykę. Do tego najważniejsza część którą jest odpowiednia dieta oraz odpoczynek. Takie warunki ma może 10% zawodników, przeważnie kolidują one z pracą bądź szkołą. Jeśli uda Nam się wyciągnąć z zawodników to co najlepsze, to co już potrafią i na podstawie tego przygotować strategie na sezon to będziemy mogli myśleć o najwyższych celach" – opowiada o swoich pierwszych spostrzeżeniach nowy trener Griffons.

Ponadto Chlebny chciałby zwiększyć obecność klubu w szkołach na terenie Słupska poprzez wprowadzanie futbolu flagowego i prowadzenie zajęć z futbolu amerykańskiego.

Poza futbolem uważa Słupsk za miłe przyjazne i ciekawe miejsce. "Mieszkam niedaleko Akademii Pomorskiej i bardzo podoba mi się bliskość lasu, parku, ścieżek rowerowych. Moim zdaniem idealne miejsce do aktywnego wypoczynku" – wymienia zalety Miasta.

W sezonie 2015 prócz Chlebnego koordynatorem formacji będzie dotychczasowy główny trener Jakub Helinski. Co ważniejsze, drugi raz w historii Griffons sztab szkoleniowy będzie składać się z dwóch trenerów. Ostatni duet zdołał wywalczyć brązowy medal, liczymy, że ten duet nawiąże do najwiekszych sukcesów klubu.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2015-01-27
wyświetleń:7037

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 29 Gości