Czerwiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Jakie funkcjonalności posiada program do fakturowania od wFirma.pl?
Rozmiar tekstu: A A A
Księgowość to niezwykle złożone pojęcie, które swoim zakresem obejmuje głównie szereg działań i procesów związanych z dokonywaniem rozliczeń, a także wystawianiem faktur, które zgodne są z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Niemniej jednak w przypadku małych przedsiębiorstw, czy po prostu osób, które są samozatrudnione już samo wystawianie faktur jest niezwykle trudnym zadaniem. Warto zaznaczyć, że system podatkowy w naszym kraju, a także regulacje dotyczące wystawiania faktur w ostatnim czasie przeszły wiele zmian, za którymi z pewnością niezwykle ciężko jest nadążyć. Wobec tego, zamiast wydawać znaczną część swojego budżetu na nawiązywanie współpracy z profesjonalnymi biurami rachunkowymi, czy zatrudnianie całego szeregu najlepszych księgowych, o wiele lepiej sprawdzi się inwestycją w tanią i przystępną usługę abonamentową od wFirma.pl. Daje ona do dyspozycji niezwykle rozbudowany i profesjonalny program do fakturowania, który z pewnością ułatwi przedsiębiorcom wywiązywanie się z tego obowiązku. Niemniej jednak jakie funkcjonalności posiada wspomniany program?

Faktury papierowe i faktury elektroniczne


Pierwszą funkcjonalnością jaka oferuje program do fakturowania od wFirma.pl jest możliwość wystawiania faktur w wersji elektronicznej, a także w wersji papierowej. Obecnie co prawda znacznie odchodzi się od papierowej wersji faktur, jednak może się zdarzyć tak, że będą one konieczne. Niemniej jednak warto podkreślić, że program do faktur jest zintegrowany z Platformą Elektronicznego Fakturowania, a daje to z kolei możliwość zarówno wysyłania jak i dobierania dokumentów tego typu w formie elektronicznej. Co więcej, faktury zostaną wystawione zgodnie z aktualnymi normami jakie obowiązują w Unii Europejskiej, a także z tymi normami, które wdrożyło w naszym kraju samo Ministerstwo Finansów. Co więcej, jeśli niezbędna okaże się faktura w formie papierowej, można ją wygodnie wydrukować bezpośrednio z systemu. Faktury elektroniczne można wygodnie przesyłać po prostu w postaci linku do nadawcy.

Funkcja prowadzenia miękkiej windykacji


Kolejną z niezwykłych zalet tego rozwiązania od wFirma.pl jest przede wszystkim możliwość prowadzenia tak zwanej miękkiej windykacji. Stosuje się ją w szczególności wobec tych klientów, którzy nie są wstanie z różnych powodów opłacić należności za fakturę w ustalonym terminie. Co więcej program do faktur umożliwia również pełne monitorowanie płatności, a także automatyczne wygenerowanie wezwań do zapłaty. Dodatkowo można je wydrukować i wysłać do nadawcy w formie tradycyjnego listu lub po prostu przesłać je w formie elektronicznej , a nawet za pośrednictwem wiadomości SMS. Oczywiście, by ułatwić przedsiębiorcom rozwiązywanie kwestii opłat należności, ze spóźniającymi się i zwlekającymi klientami, system ten umożliwił również zaprogramowanie automatycznego wysyłania wiadomości. Mogą one dotyczyć nie tylko wezwań do zapłaty oraz ponagleń, ale można w ten sposób również wysłać wiadomość do klienta z podziękowaniem za terminową spłatę należności.

Program do fakturowania i jego integracje


Nie można pominąć tak ważnego aspektu programu do faktur od wFirma.pl jakim są jego integracje. Program ten świetnie działa z platformą Allegro, a także wszystkimi, innymi dostawcami usług sklepów internetowych. Dzięki temu nawet przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż wielokanałową, będą mogli dokonać wszystkich, niezbędnych rozliczeń w jednym miejscu. Co więcej system do fakturowania jest również zintegrowany z większością drukarek fiskalnych, które posiadają funkcję raportowania online. Wówczas przedsiębiorca zyskuje możliwość generowania paragonów i dowodów sprzedaży bezpośrednio z poziomu programu. Jest to niezwykłe ułatwienie w całym procesie zarządzania sprzedażą. Nie można zapomnieć o pełnej integracji systemu z Ministerstwem Finansów, dzięki czemu możliwe jest wygodne raportowanie online do krajowego rejestru faktur. Finalnie system współpracuje również z kalendarzem Google, więc będzie na bieżąco informował przedsiębiorcę o zbliżających się terminach.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2022-02-18
wyświetleń:1445

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 27 Gości