Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Słupskie "czarne punkty"
Rozmiar tekstu: A A A
Setki stłuczek, dziesiątki wypadków, ranni i zabici - to nie statystyka zdarzeń drogowych na wąskiej drodze poza miastem, ale na kilku ulicach w Słupsku. Okazuje się, że na szerokich, oświetlonych i prostych ulicach jest bardzo niebezpiecznie. Dlaczego dochodzi tam do tragedii i co można zrobić, by uniknąć kolejnych nieszczęść?

Najniebezpieczniejszą ulicą w Słupsku jest ul. Szczecińska. W 2001 roku doszło tam do 136 kolizji, w 2002 do 156. Tylko w ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy tego roku było tam 98 kolizji. Co roku jest tam blisko 20 poważnych wypadków. W tym roku było ich już 12. Zginęła w nich jedna osoba, a 12 zostało rannych. Nie lepiej jest na ul. Kołłątaja, gdzie co roku jest około 10 wypadków, a kilkanaście osób zostaje poważnie rannych. Podobnie na ul. Tuwima, Armii Krajowej, Westerplatte i Gdańskiej.

Ze statystyk wynika, że na ulicach tych stanąć mogłyby oznaczenia informujące o "czarnych punktach" - miejscach, gdzie wyjątkowo często dochodzi do niebepiecznych zdarzeń drogowych. Dlaczego właśnie tam jest tyle stłuczek i wypadków?

Zdaniem Krzysztofa Duszkiewicza, szefa słupskiej "drogówki" wina leży bardzo częto po stronie kierowców, którzy jadą przez Słupsk tranzytem. - Niebezpieczne ulice to te, która są częścią drogi krajowej nr 6. Ludzie, którzy tylko przejeżdżają przez nasze miasto spieszą się, jadą za szybko, nie zwracają uwagi na znaki, nie koncentrują się i dochodzi do nieszczęścia - mówi K. Duszkiewicz.

Co zrobić by poprawić bezpieczeństwo? - Zwrócę się do władz miasta o ustawienie na ulicach wjazdowych do Słupska znaków drogowych ostrzegających o możliwości kontroli fotoradarem. Przy tych ulicach stanąć powinny też atrapy radiowozów. Z daleka wyglądają one jak prawdziwe co sprawia, że kierowcy zwalniają. Ten pomysł jest już rozpatrywany - dodaje szef słupskiej "drogówki".

Wiesław Kurtiak, dyrektor powołanego w tym roku słupskiego Zarządu Dróg Miejskich zapewnił nas, że na newralgicznych ulicach będzie bezpieczniej: - W ramach inwestycji zaplanowanych na przyszły rok chcemy zmienić organizację ruchu, przebudować niebezpieczne skrzyżowania, oświetlić i oznakować przejścia dla pieszych oraz ograniczyć prędkość. (bos)
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:Głos Słupski
data dodania:2003-11-21
wyświetleń:525

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości