Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Jak działa kredyt konsolidacyjny gotówkowy?
Rozmiar tekstu: A A A
Żyjemy w czasach szeroko rozwiniętej konsumpcji i często, aby mieć i cieszyć się określonymi dobrami decydujemy się na wzięcie kredytu gotówkowego. Co, kiedy tych kredytów jest tak dużo, że mamy problem z terminową spłatą? Z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny, który zamienia wiele rat w jedną. Jak taki kredyt działa i czy się opłaca?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny wchodzi w skład kredytów konsumpcyjnych, które pozwalają na połączenie kilku finansowych zobowiązań w jeden większy dług. Najczęściej korzysta się z tego narzędzia finansowego, aby zmniejszyć wysokość płaconych comiesięcznie rat. W większości przypadków kredyt konsolidacyjny jest opłacalnym rozwiązaniem wtedy, kiedy mamy wiele rodzajów zadłużeń. Najczęściej wynikają one z posiadania karty kredytowej, czy kredytów gotówkowych, hipotecznych oraz innych zadłużeń. Należy pamiętać, że w przypadku każdego zobowiązania finansowego musimy płacić dodatkowe prowizje, oprocentowanie oraz inne koszty wynikające z zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny – jak to działa?
W przypadku kredytu konsolidacyjnego należy pamiętać, że łączy on wiele finansowych zobowiązań w jedno. Dodatkowo obok długu zostają spłacone jeszcze stopa procentowa wraz z pozostałymi kosztami. Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na kredyt hipoteczny, to masz szansę spłacania wszystkich zobowiązań w jednym okresie. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla wszystkich tych kredytobiorców, którzy mają problem z regularnym i terminowym spłacaniem zobowiązań. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu będą mieli szansę wydłużyć okres spłaty, co jednocześnie zaowocuje zmniejszeniem się wysokości comiesięcznej raty. Jeśli wybierzemy kredyt konsolidacyjny, będziemy mogli połączyć następujące produkty finansowe: kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, czy karty kredytowe.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę?
Wiele banków ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny gotówkowy, dlatego osoby zainteresowane mogą mieć problem z wyłowieniem najlepszej oferty. Z pomocą może przyjść ranking kredytów konsolidacyjnych, dzięki któremu mamy szansę w szybki sposób wybrać najlepsza i najbardziej dostosowaną ofertę do naszych potrzeb oraz możliwości. Ranking kredytów konsolidacyjnych 2019 daje nam możliwość skorzystania z aktualnych ofert bankowych. Nie musimy specjalnie wchodzić na strony internetowe najpopularniejszych banków, aby sprawdzić, jaką przygotowały ofertę. Jest to szczególnie wygodne narzędzie, dzięki któremu mamy szansę wybrać najlepszą ofertę. Pomocnym również może okazać kalkulator kredytowy, który pomoże nam obliczyć wysokość raty.

Jakich dokumentów potrzebujemy przy kredycie konsolidacyjnym?
Warto pamiętać, że rodzaje dokumentów i długość formalności zależą od poszczególnych banków. To one decydują, jakie formularze należy wypełnić. Tak samo ilość formalności, jak i czas, jaki musimy poświecić na ich skompletowanie oraz oczekiwanie na rozpatrzenie. Dlatego, jeśli wiemy, w jakim banku chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny gotówkowy, warto wcześniej przyszykować potrzebne dokumenty, aby skrócić go do minimum.

Co jest ważniejsze – oprocentowanie czy RRSO?
Większość z nas w pierwszej kolejności patrzy na oprocentowanie kredytu, nie wiedząc, że tak naprawdę najważniejsze jest RRSO. To właśnie RRSO zawiera dodatkowe opłaty, takie jak prowizję, ubezpieczenie, czy opłaty przygotowawcze. Dlatego często jesteśmy zaskoczeni, gdy przy kredycie oprocentowanym na zero procent, mamy RRSO w wysokości np. 14 procent. Dlatego, tak ważne jest, aby zapytać swojego doradcę kredytowego o całkowity koszt kredytu, który będzie zawierał wszystkie dodatkowe opłaty.

Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego gotówkowego kieruj się zasadą, że im niższe RRSO, tym korzystniejsze zobowiązanie. Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zobowiązania, warto policzyć całość kredytu, aby sprawdzić, czy jest on dla nas opłacalny. Często banki oferują promocyjne oferty, w których do kredytu konsolidacyjnego możemy założyć konto osobiste, czy korzystać z karty kredytowej. Taka oferta może być rzeczywiście promocyjna, ale zanim do niej przystąpisz, dokładnie ją sprawdź.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2019-10-29
wyświetleń:1727


dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2020 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 16 Gości