Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Idealna rozrywka na szare jesienne dni? Esport!
Rozmiar tekstu: A A A
Lato już za nami i w polskim klimacie nadchodzą najmniej przyjemne i przyjazne dni. Chłodno, deszczowo i ponuro – tak najczęściej wygląda jesień. Co więc robić w wolnym czasie? Grać w gry esportowe – odpowie coraz więcej osób.

Kino, teatr, basen – to standardowe rozrywki w nienajlepszą pogodę, ale codziennie nie można tego robić. Świetnym pomysłem na spędzenie czasu ze znajomymi i dobrą zabawę nie wychodząc z domu są gry esportowe. Nawet, gdy inni nie mają czasu i ochoty, esport zaprasza – do gry lub do emocjonowania się rozgrywkami innych. Dziś bowiem esport to nie tylko rozrywka, ale i wielka samonapędzająca się maszyna.

Esport dla wszystkich
Kultura graczy sportów elektronicznych, w przeszłości kojarzyła się jedynie z gronem miłośników. Współczesne podejście do esportu jest zupełnie inne, co najlepiej widać np. na YouTube i innych serwisach streamingowych. Według firmy Newzoo treści esportowe należą do najchętniej oglądanych w sieci. Śledzenie rozgrywek esportowych stanowi świetną rozrywkę dla widzów, porównywalną do oglądania tradycyjnej dyscypliny sportu w telewizji, np. piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, czy tenisa. Przeglądając się graczom esportowym, wierni e-kibice doświadczają wielkich emocji. Nie dziwi więc fakt, iż esport szybko zyskuje na popularności, a setki milionów ludzi na całym globie śledzą streamingi z zawodów. Obserwowanie profesjonalnych zmagań stanowi dla wielu początkujących i miłośników esportu sporą dawkę inspiracji. Turniejów w świecie esportu jest sporo! Aby nie przegapić najnowszych wiadomości, wyniki esportowych zmagań najlepszych drużyn można w każdej chwili sprawdzić za pośrednictwem strony STS. Wystarczy do tego jedynie dostęp do internetu oraz smartfon, laptop, czy tablet.

Coraz starsi fani esportu
Coraz więcej firm przeprowadza szczegółowe analizy świata esportu i wysnuwane wnioski są naprawdę ciekawe. Najwięcej e-kibiców mieszka w Azji i Oceanii (44 proc.), Europie (25 proc.) i Ameryce Północnej (19 proc.). Jeśli chodzi o wiek graczy, to aż 73 proc. ma ponad 21 lat, a tylko 27 proc. od 10 do 20 lat. Jak podają analitycy z Newzoo w raporcie zatytułowanym: „Global Esports Market Report 2019”, w 2017 roku ogólna oglądalność esportu na całym świecie wynosiła 335 mln. W każdym kolejnym roku notowany jest kilkunastoprocentowy wzrost. W 2019 widownia ma wzrosnąć do 454 milionów, a za 3 lata ma przekroczyć 600 mln.

LoL, CS GO i Dota 2 królami esportu
W rankingu najczęściej oglądanych rozgrywek esportowych na pierwszym miejscu plasuje się League of Legends, przed Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2. To właśnie te rozgrywki przyciągają nie tylko największe rzesze fanów, ale także gwarantują najwyższe wygrane. W 2019 roku najważniejsze turnieje esportowe w CS GO mogły pochwalić się pulą nagród od 100 do nawet 600 tysięcy euro. Jak widać, opłaca się grać bardziej profesjonalnie w gry esportowe. Jako że trening czyni mistrza, być może jesienne spędzanie czasu przy konsoli po pewnym czasie stanie się bardziej profesjonalne? Kto wie… W końcu esport rośnie w oczach i rozwija się w ekspresowym tempie!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2019-10-17
wyświetleń:1678


dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2020 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości