Menu Online

Kategoria: Sport
Wreszcie zwycięstwo
Rozmiar tekstu: A A A
Zakończyła się trwająca aż 6 spotkań z rzędu zła passa Energii Czarnych Słupsk. W meczu przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego PLK słupszczanie pokonali na własnym parkiecie Stal Stalowa Wola 74:60 (13:14, 18:25, 25:15, 18:6). Spotkanie to było debiutem Dainiusa Adomaitisa w roli trenera. Połowa zaczęła się bardzo sennie, goście swoje punkty zdobyli po blisko czterech minutach gry, zaś gospodarze - po ponad pięciu. Warto zauważyć, że pierwszy celny rzut z gry Czarnym udało się oddać dopiero na trzy minuty przed końcem kwarty. Na dodatek już po 70 sekundach gry dwa przewinienia miał na swoim koncie kapitan gospodarzy, Marcin Sroka. Osłabiło to Czarnych na tyle, że goście do przerwy prowadzili 39:31. Po przerwie słupszczanie zagrali odmienieni, zagrali agresywniej w obronie, co z kolei pozwoliło na zmniejszenie skuteczności ataku gości. Czarni w połowie trzeciej kwarty doprowadzili do remisu, by chwilę później wyjść na prowadzenie. Ostatnie dziesięć minut spotkania przebiegło już pod dyktando gospodarzy, którzy trafiali niesamowite rzuty. Wreszcie od dobrej strony zaprezentował się Chris Daniels, który zanotował na swoim koncie 11 punktów, 8 zbiórek i 3 przechwyty. Warto zauważyć, że wśród grających słupszczan aż pięciu zawodników zdobyło dwucyfrową ilość punktów - oprócz Danielsa byli to Chris Booker, Tyrone Brazelton, Paweł Leończyk oraz Mantas Cesnauskis. Najlepszymi strzelcami w drużynie Stali byli Michał Wołoszyn i David Godbold, którzy rzucili po 15 punktów.