Menu Online

Kategoria: Sport
Fatalna seria trwa
Rozmiar tekstu: A A A
Czwartą z rzędu porażkę odnieśli koszykarze Energii Czarnych Słupsk. Tym razem ulegli we Włocławku miejscowemu Anwilowi 89:96 (15:24, 27:16, 19:28, 28:28). Początek meczu rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już po pięciu minutach prowadzili 16:5. Głównym atutem po stronie Anwilu była para Krzysztof Szubarga i Nikola Jovanović. W pewnym momencie gry Czarni zastosowali pressing na całym parkiecie, dzięki czemu błyskawicznie odrobili straty i już w połowie drugiej kwarty wyszli na prowadzenie 29:28. Niestety to było wszystko na co było stać ambitnych słupszczan. Po przerwie w drużynie z Włocławka ponownie pojawili się Szubarga z Jovanoviciem i zdobyli siedem punktów z rzędu, zaś pod tablicami bardzo dobrze grał Alex Dunn. W tej sytuacji Anwil szybko przejął kontrolę nad spotkaniem i zaczął stopniowo powiększać przewagę. Czarni byli w stanie gonić gospodarzy tylko do stanu 59:60. Wówczas włocławianie ponownie zwiększyli tempo gry i po celnej trójce Dru Joyce’a prowadzili już różnicą 12 punktów (77:65). W tej sytuacji jasne już było, że Anwil nie da sobie wydrzeć tego zwycięstwa.