Menu Online

Kategoria: Sport
Szósty raz niepokonani
Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Energii Czarnych Słupsk w rozgrywkach PLK. Tym razem ofiarą ambitnych słupszczan padła Polonia Azbud Warszawa. Czarni wygrali 91:83 (23:16, 29:16, 18:25, 21:26). Początek spotkania nie zapowiadał ogromnej przewagi słupszczan, dopiero wejście na parkiet Mantasa Cesnauskisa sprawiło, że przewaga Czarnych zaczęła systematycznie wzrastać, by po pierwszej połowie wynosić aż 20 punktów. Po przerwie zawodnicy z Warszawy zaczęli trafiać do kosza, zaś prawdziwy festiwal trójek urządzili Joshua Alexander i Przemysław Frasunkiewicz. Po celnej trójce byłego zawodnika Czarnych na tablicy wyświetlił się wynik 81:78, a do końca meczu pozostało już tylko 150 sekund. Wtedy jednak gościom zabrakło sił i kolejne rzuty warszawian nie były już celne - z dystansu pudłowali Eddie Miller i Joshua Alexander, a Brandun Hughes przestrzelił nawet dwa rzuty wolne z rzędu. W słupskiej drużynie po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Chris Booker i wspólnie ze swoim imiennikiem - Chrisem Danielsem, stworzył pod bronionym koszem zaporę nie do przejścia dla wysokich graczy z Warszawy. Wygrana z Polonią była prezentem urodzinowym dla rzucającego gospodarzy, Alexa Harrisa, który w sobotę skończył 24 lata.