Menu Online

Kategoria: Sport
AZS na kolanach
Rozmiar tekstu: A A A
Mecze pomiędzy Energą Czarnymi Słupsk a AZS Koszalin śmiało można nazwać najgorętszymi i najbardziej elektryzującymi kibiców ze wszystkich spotkań w PLK. Podobnie było i przed ostatnią potyczką obu zespołów. Początek spotkania to dominacja Energii Czarnych, podopieczni Igora Miglinieksa łatwo dochodzili do pozycji rzutowych, zaś obrona AZS wręcz nie istniała. Po pierwszych 10 minutach przewaga Czarnych wynosiła 10 punktów. Ambitni słupszczanie nie zamierzali jednak na tym poprzestać i z minuty na minutę grali coraz lepszą koszykówkę, aby po trójce Cesnauskisa na tablicy wyników było już 21:41. Mimo wysokiej przewagi przy linii bocznej żywiołowo reagował na poczynania swoich graczy Igor Miglinieks. Poskutkowało to tym, że w drugiej kwarcie ukarany został przewinieniem technicznym. Koszalinianie nie zmarnowali okazji i najpierw dwa razy z linii rzutów wolnych trafił Milicic, a chwile później dwa punkty zdobył Reese. W tym momencie gospodarze jakby rozpoczęli mecz od nowa, z minuty na minutę zmniejszali stratę do rywala, a po trójce Kueblera było już 66:68. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął duet Harris - Cesnauskis, który tego dnia był bezlitosny dla rywala. Obaj gracze w sumie trafili 9 razy zza linii 6.25 m, zaś w całym meczu zdobyli razem 43 punkty. Koszalinianie mieli swoją szanse, lecz jej nie wykorzystali, a w czwartej kwarcie po raz kolejny w grę AZS wdarło się zdenerwowanie. Podopieczni Mariusza Karola nie zdobyli przez 3 minuty ostatniej części meczu ani jednego punktu, podczas gdy ich rywale trafiali rzut za rzutem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych 94:82.