Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Nowa limuzyna dla prezydenta
Rozmiar tekstu: A A A
Ponad 116 tysięcy złotych kosztowała nowa skoda superb, kupiona na użytek prezydenta Słupska. Auto wyposażone jest w skóry, ciemne szyby, system nawigacji satelitarnej i podgrzewane fotele. Nowe auto kupiono po 4 latach używania poprzedniego samochodu, również skody. Poprzednik kosztował 90 tys. zł.

- Samochód wyjeździł już ponad 200 tysięcy kilometrów i zamortyzował się - mówi rzecznik prasowy prezydenta Mariusz Smoliński. - Zostanie przekazany do dyspozycji wiceprezydentom i dyrektorom wydziałów. Służbowy opel vectra, który ma już 9 lat, zostanie przekazany na potrzeby jednej z podległych nam jednostek.

To nie koniec motozakupów w ratuszu. Oprócz skody superb pojawiła się również skoda octavia, która zastąpi właśnie opla vectrę. Zapłacono za nią ponad 70 tys. zł.

- Pieniądze na zakup nowych pojazdów dla celów służbowych zostały zapisane w budżecie i nie były one w żadnym wypadku brane z innych pozycji - dodaje Smoliński.

Samochodem, który prawdopodobnie będzie służyć tyle samo czasu, ile poprzedni będzie cieszyć się również następca prezydenta Słupska, chyba, że Maciej Kobyliński wystartuję po raz kolejny w wyborach i po raz kolejny je wygra.

Skoda superb jest topowym modelem czeskiego koncernu z Mlada Boleslav. Jest niekwestionowanym liderem prestiżowego segmentu aut Executive. Podobnym samochodem, jednak tańszym o ponad 30 tys. zł, będzie jeździł starosta słupski Sławomir Ziemianowicz. Samochód jest również doskonale wyposażony i zastąpi wysłużone renault laguna. Do zakupu służbowego auta przymierza się także wójt gminy Kobylnica. Tam jednak będzie to pierwsze auto, bo dotychczas gmina posiadała tylko dostawczego forda. Z kupnem samochodu służbowego wstrzymuje się jedynie samorząd Ustki, bo jak twierdzi rzecznik, są ważniejsze wydatki w mieście niż kupno nowego auta.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Kamiński
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2008-04-11
wyświetleń:5794

Copyright 2003-2022 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 14 Gości