Styczeń 2022 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Więcej pracy w Słupsku
Rozmiar tekstu: A A A
Bezrobotni w powiecie słupskim już od 15 kwietnia będą mogli łatwiej znaleźć zatrudnienie, a przedsiębiorcy borykający się z problemem braku pracowników będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów od HR. W Słupsku swój oddział otwiera Start People, jedna z czołowych Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego.

"Każdy chętny, już od wtorku będzie mógł zostawić w naszym biurze swoje CV, określić gdzie oraz na jakich zasadach chciałby pracować oraz ile zarabiać. My zajmiemy się resztą" – mówi Monika Szyprowska ze słupskiego oddziału Start People. W tej chwili możemy zaoferować pracę wykwalifikowanym i niedoświadczonym pracownikom produkcyjnym, stolarzom, spawaczom, preserom-ślusarzom, monterom narzędzi, jak również osobom, które chciałyby dodatkowo zarobić pracując np. jako ankieterzy.

Praca tymczasowa zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku pracy. Przez wielu pracowników traktowana jest jako furtka, otwierająca nowe możliwości. Umożliwia zdobycie doświadczenia zawodowego w renomowanych firmach, jak również zmianę własnych, dotychczasowych kwalifikacji. Pracodawcom z kolei pozwala zatrudnić pracownika wedle potrzeb, sezonowo lub w celu realizacji konkretnego projektu. W wypadku, gdy ze współpracy zadowolony jest pracodawca i pracownik nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść na stałe zatrudnienie, zyskując tym samym wykwalifikowanego pracownika, o którego coraz trudniej na rynku.

Badania Międzynarodowej Konfederacji Prywatnych Agencji Zatrudnienia (CIETT) pokazują, iż większość osób podejmuje pracę tymczasową ze względu na możliwość zdobycia stałego zatrudnienia, zwiększenie swoich kwalifikacji oraz dodatkowe dochody. Praca tymczasowa atrakcyjna jest również ze względu na połączenie elastycznego czasu pracy z możliwością korzystania z takich samych przywilejów jak w wypadku stałego zatrudnienia (umowa o pracę, ubezpieczenia zdrowotne, urlopy wypoczynkowe).

Polski rynek pracy tymczasowej jest wciąż rynkiem rozwijającym się (ok. 20 proc. rocznie). Zarówno liczba agencji jaki i pracowników korzystających z tej formy zatrudnienia stale rośnie. Prowadzone są również prace nad nowelizacją ustawy dotycząca pracy tymczasowej, która pozwoliłaby na zbliżenie się do standardów zachodnioeuropejskich. Dzięki tym zmianom, być może w najbliższym czasie do osób aktywnych zawodowo dołączą ludzie bierni zawodowo, którzy stracili już nadzieje na powrót na rynek pracy.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2008-04-11
wyświetleń:3406

Copyright 2003-2022 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 5 Gości