Menu Online

Kategoria: Sport
Slupia bez punktów
Rozmiar tekstu: A A A
Bez zwycięstwa zakończyły rundę jesienną szczypiornistki Słupi Słupsk. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy podopieczne Adama Fedorowicza uległy w Koszalinie miejscowemu AZS Politechnika 42:24 (do przerwy 21:14). Jak zwykle słupski zespół rozpoczął bardzo dobrze. Po celnych trafieniach Pniewskiej i Agnieszki Łazańskiej-Korewo Słupia objęła prowadzenie 3:0. Jednak z każdą następną minutą na parkiecie zaczęły dominować gospodynie, w których składzie wyróżniały się Szafulska i Jarzyna. Szczypiornistki ze Słupska utrzymywały kontakt z rywalkami do 17. min. meczu.Później seria fatalnych błędów pozwoliła miejscowym na odskoczenie na 5 bramek. Akademiczki mocno podkręciły tempo gry, a ich akcje kończyły się celnymi i skutecznymi rzutami. W 20. minucie spotkania kontuzji doznała dobrze broniąca Agnieszka Janko, w jej miejsce weszła Marta Backiel. Niestety ta wymuszona zmiana zaczęła odbijać się na wyniku. Również po przerwie tylko w pierwszych minutach Słupia była równorzędnym przeciwnikiem dla gospodyń. Jednak im bliżej końca tym bardziej rosła przewaga akademiczek.