Menu Online

Kategoria: Sport
Czarne bliżej drugiej ligi
Rozmiar tekstu: A A A
Dobrze zaprezentowały się siatkarki Czarnych Słupsk w turnieju półfinałowym w walce o drugą ligę - zajęły drugie miejsce i awansowały do finału.
Znakomicie zaprezentowały się siatkarki Czarnych Słupsk w turnieju półfinałowym w walce o drugą ligę, który rozgrywany był w Kaliszu. Podopieczne Marka Majewskiego zajęły drugie miejsce i awansowały do finału. Słupszczanki wyjechały bez dwóch podstawowych i najbardziej doświadczonych zawodniczek - Anny Olczyk i Marty Serafin. Młode siatkarki z grodu nad Słupią potrafiły jednak wygrać najważniejsze mecze. W przegranej partii wywalczyły natomiast dwa sety. Dokładnie tyle, ile powinny, aby awansować do dalszej tury. W pierwszym spotkaniu Czarne Słupsk pokonały Ziemowita Osięciny 3:0, w setach 25:17, 25:18, 25:20. W drugim meczu, po pięciosetowym pojedynku, słupszczanki zwyciężyły z gospodyniami zawodów - Calisią Kalisz 3:2, w poszczególnych setach 18:25, 25:17,18:25, 25:13 i 15:7. W ostatnim starciu z Alpatem Gdynia siatkarki Czarnych musiały wygrać minimum dwa sety, aby wywalczyć drugą pozycję i awansować do finału. Tak też się stało. Słupszczanki przegrały 2:3 w setach 25:20, 25:19, 23:25, 18:25 i 10:15. Turniej wygrała Calisia Kalisz, na drugim miejscu uplasowały się Czarne Słupsk, trzecią lokatę wywalczyły zawodniczki Alpatu Gdynia, a czwartą Ziemowit Osięciny. Słupszczanki wystąpią w turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w dniach 23-25 marca w Warszawie. Zagrają tam z MOS Warszawa, Politechniką Gliwice oraz zespołem z pary Łęczyca/Proszowianka. Do drugiej ligi awansuje najlepsza drużyna tych zawodów. Zespół, który uplasuje się na drugim miejscu zagra baraż z przedostatnim zespołem II ligi.