Maj 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Muzeum Miasta Słupska. Jest pomysł, czy są szanse na realizację?
Rozmiar tekstu: A A A
Dzisiaj największym muzeum w Słupsku jest Muzeum Pomorza Środkowego, które mieści się w zamku.
Muzeum Miasta Słupska to pomysł, o którym mówi się od dwóch lat. Nowa przestrzeń muzealna miałaby się mieścić przy ul. Tuwima 34 - w kamienicy, w której mieszkał Otto Freundlich, rzeźbiarz i malarz urodzony w Słupsku. Na razie w zabytkowej kamienicy mieszka osiem rodzin. Budynek jest własnością miasta - większość lokali ma charakter komunalny, ale jedno jest własnościowe. - Budynek jest w dobrym stanie, niedawno była tam wyremontowana klatka schodowa - mówi Irena Tyszka, zastępca dyrektora do spraw technicznych PGM. - Żeby wysiedlić stamtąd lokatorów, miasto musiałoby zaproponować im mieszkania na zamianę, my jako zarządcy pośredniczymy w znalezieniu mieszkań. Mimo że pomysł jest i nawet wykonuje się pewne gesty na poczet przyszłej ekspozycji, to konkretnego planu - zarówno finansowego, jak i strategicznego jeszcze nie ma.

- Prezydent poddał pod rozwagę rady ten plan - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prezydenta. - Co do konkretnych wyliczeń, to będą one tworzone, jeśli rada podchwyci ten pomysł. Z rozmowy ze skarbnikiem wiem, że gdyby zainteresowano się planem utworzenia muzeum, to pieniądze na jego realizację by się znalazły.

Gotowość zgłasza również Muzeum Pomorza Środkowego.

- Mamy wystarczającą liczbę eksponatów, aby zapełnić nowe muzeum - mówi Mieczysław Jaroszewcz, dyrektor MPŚ. - Byłaby to ekspozycja, która dokumentowałaby historię miasta od czasów prehistorycznych po niemalże dzień dzisiejszy. Jeśli nawet nowe muzeum nie powstanie, to i tak na wrzesień przyszłego roku planowana jest ekspozycja o historii miasta - oczywiście, stosownie mniejsza, bo będzie musiała się zmieścić w salach wystawowych zamku.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Małgorzata Stecz
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2006-12-21
wyświetleń:3149

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 23 Gości