Czerwiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Mieszkania w Słupsku - która lokalizacja jest najlepsza?
Rozmiar tekstu: A A A
Jeśli chcesz kupić mieszkanie pod wynajem krótko- lub długoterminowy albo stworzyć dla siebie bazę wypadową na wybrzeże, Słupsk będzie dobrym wyborem. Miasto przez cały czas prężnie się rozwija, jest nastawione na turystów i znajduje się zaledwie 20 km od morza. Nieruchomości w których lokalizacjach w Słupsku najlepiej się sprzedają?

Lokalizacja jest kluczowym kryterium wyboru mieszkania w Słupsku i nie tylko. Jednak nie da się jednoznacznie wskazać, która dzielnica albo wręcz ulica będzie najlepsza dla wszystkich. Nie istnieją sztywne wytyczne pozwalające ocenić atrakcyjność położenia nieruchomości. Dlaczego? Ponieważ każdy bierze pod uwagę własne preferencje.

Jak określić własną idealną lokalizację mieszkania w Słupsku?

W centrum czy na uboczu?


Na początek warto się zastanowić, czy nieruchomość powinna się znajdować jak najbliżej centrum, czy raczej na obrzeżach miasta. Jeśli mieszkanie ma być wynajmowane turystom, pewnie najkorzystniej będzie szukać czegoś możliwie blisko starego miasta.

Jeżeli zaś chce się kupić lokal dla siebie do mieszkania na stałe albo na weekendowe wyjazdy, lepiej zdecydować się na inwestycję z dala od głównych atrakcji. W ten sposób uniknie się zgiełku i ewentualnych korków. Oferta deweloperów jest na tyle szeroka, że mimo to można znaleźć osiedla położone w pobliżu różnych udogodnień.

Jednym z takich osiedli jest Nowe Miasto (https://matbet.com.pl/osiedlenowemiasto/) budowane przez Matbet, firmę prowadzącą sprzedaż mieszkań w Słupsku, Koszalinie i Szczecinku.

Na ile ważne są lokale handlowe i usługowe?


Uniwersalną kwestią będzie odległość od lokali handlowych, usługowych, gastronomicznych, terenów rekreacyjnych itp. Dlaczego uniwersalną? Ponieważ większość kupujących zwraca uwagę na to, czy niedaleko są supermarkety, bankomaty, przystanki autobusowe, salony fryzjerskie, restauracje i inne udogodnienia. Dotyczy to zarówno osób, które planują wynajmować nabywane mieszkanie, jak i tych, którzy sami będą w nim mieszkać.

Zazwyczaj potencjalni nabywcy nie chcą pokonywać dużych odległości, żeby zrobić niezbędne zakupy albo wybrać się na spacer z dziećmi. Dlatego im więcej udogodnień w pobliżu, tym lepiej.

Czy liczy się bliskość szkół i przedszkoli?


Osobna sprawa to bliskość szkół, przedszkoli i żłobków. Ci, którzy szukają mieszkań pod wynajem na krótki termin raczej nie zwrócą na to uwagi, ale ci, którzy chcą kupić nieruchomość dla siebie albo na wynajem długoterminowy – z myślą o rodzinach – powinni to uwzględnić.

Jeśli do miejsc docelowych, czyli np. do szkoły podstawowej da się dojść w kilka minut, to na pewno będzie duży plus.

Jaka odległość może dzielić lokal od wybrzeża?


W przypadku miejscowości takich jak Słupsk, to znaczy położonych blisko wybrzeża, ale nie nad samym morzem, istotna bywa również dokładna odległość od plaży – tu od Ustki. Co prawda różnice pomiędzy północą a południem miasta nie są ogromne, ale zdarza się, że te dwa czy trzy kilometry więcej w zestawieniu z innymi kryteriami przechylają szalę – są decydujące.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2024-02-22
wyświetleń:242

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 8 Gości