Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Podstawowe zasady golenia brody. Co warto wiedzieć?
Rozmiar tekstu: A A A
freepik.com
Choć golenie zarostu to czynność, którą wielu mężczyzn wykonuje codziennie, to jednak wciąż wielu z nich nie przeprowadza takich działań prawidłowo, przez co mierzą się ze skaleczeniami, zadrapaniami, wrastającymi włoskami, a także złym stanem cery. Żeby móc cieszyć się z gładkiej skóry na twarzy i nie zmagać się z podrażnieniami po goleniu, należy przestrzegać pewnych zasad. Ważna jest tutaj nie tylko odpowiednia technika, ale także dobór żyletki lub maszynki. Jakie są podstawowe zasady golenia brody? Co warto wiedzieć na ten temat? Podpowiadamy.

Przygotowanie skóry przed goleniem


Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jeszcze zanim sięgniemy po maszynkę czy żyletki, jest odpowiednie przygotowanie twarzy do golenia. Żeby jak najlepiej przeprowadzić takie czynności, warto zwrócić uwagę na to, jaki typ skóry posiadamy, ponieważ poszczególne rodzaje cery mogą stwarzać pewne problemy podczas golenia zarostu. Wyróżnia się 5 podstawowych typów skóry. Pierwszym z nich jest skóra normalna, która zazwyczaj nie przysparza dodatkowych problemów i jest najłatwiejsza do golenia. Skóra tłusta z kolei często charakteryzuje się zatkanymi porami, a także niedoskonałościami, które mogą utrudniać golenie i wywoływać podrażnienia. Skóra sucha jest wrażliwa na tarcie i po goleniu może stać się podrażniona i zaczerwieniona, a nawet łuszczyć się.

Skóra mieszana jest bardziej tłusta w strefie T. Z kolei skóra wrażliwa nierzadko źle reaguje na pewne produkty, dlatego warto zwracać uwagę na składy kosmetyków wykorzystywanych do jej pielęgnacji, aby wybrać te, które nie wywołają u niej podrażnienia. Przygotowanie brody do golenia obejmuje więc wykorzystanie kosmetyków dopasowanych do naszego typu cery, które zmiękczą brodę, zmniejszą ryzyko podrażnień i wrastania włosków i zapewnią dokładniejsze golenie. Mogą one też otwierać pory czy rozwiązywać konkretne problemy skórne.

Oczyszczenie i złuszczenie skóry przed goleniem


Pamiętajmy o tym, by golić czystą skórę. Dlatego zawsze, zanim sięgniemy po żyletki, powinniśmy dokładnie oczyścić twarz przy użyciu ciepłej wody i produktu do jej mycia, aby pozbyć się z niej nie tylko kurzu czy sebum, ale także bakterii, które w przypadku skaleczeń mogłyby wywołać infekcje. Od czasu do czasu warto również złuszczyć naskórek przed goleniem przy pomocy peelingu enzymatycznego lub gruboziarnistego, w zależności od tego, z jakim typem skóry mamy do czynienia.

Krem do golenia, pianka czy żel?


W kolejnym kroku musimy zdecydować się, który produkt nałożymy, aby zapewnić żyletkom odpowiedni poślizg. Obecnie możemy skorzystać z szerokiej gamy różnych kremów, pianek i żeli do golenia przeznaczonych zarówno do skóry normalnej, jak i wrażliwej. Żeby jak najlepiej rozprowadzić krem i uzyskać dokładny efekt golenia, należy produkt taki nakładać ruchem w górę, by unieść włosy i ułatwić ich golenie. Jeśli golimy się na sucho, ten krok pomijamy.

Czym golić brodę?


W przypadku kiedy całkowicie golimy nasz zarost, najlepiej wykorzystać do tego celu jednorazową maszynkę lub maszynkę z wymiennymi ostrzami. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać żyletki i dopasowywać je do swoich preferencji. Niektórzy mężczyźni golą się, wykorzystując w tym celu brzytwę.

Jeżeli jednak nie preferujemy golenia na mokro to obecnie na rynku dostępnych jest wiele elektronicznych urządzeń, którymi możemy golić brodę. Zalicza się do nich przede wszystkim różnego rodzaju maszynki do strzyżenia brody. Wyposażone są one w szereg nasadek, które umożliwiają przycinanie jej na różne długości. Dlatego maszynkę można wykorzystać zarówno po to, aby całkowicie zgolić zarost, jak i odpowiednio go uformować.

Co po goleniu brody?


Po goleniu należy zastosować produkt o działaniu kojącym i wyciszającym, który zmniejszy podrażnienia i ewentualne wypryski, jakie mogą pojawić się po kontakcie żyletki ze skórą. Dobrze, jeżeli woda po goleniu lub balsam po goleniu zawiera składniki aktywne, które łagodzą uszkodzenia skóry, a także oczyszczają pory z bakterii i zapewniają długotrwałe nawilżenie.

Taki produkt powinien być dopasowany do naszego typu skóry. Dlatego zwłaszcza mężczyźni ze skórą wrażliwą powinni zwracać uwagę na to, aby formuła takiego kosmetyku nie zawierała alkoholu i substancji drażniących. Po goleniu warto zastosować również krem nawilżający na całą twarz. Jeżeli jednak nie golimy zarostu całkowicie, a jedynie formujemy naszą brodę przy użyciu maszynki lub trymera, warto zastosować po takim zabiegu specjalny krem, lub żel, który wzmocni włoski, nawilży skórę i pomoże nam właściwie uformować zarost.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2023-12-05
wyświetleń:252

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości