Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Korzyści z inwestowania w nowe budynki w Poznaniu
Rozmiar tekstu: A A A
Poznań, jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, oferuje wiele atrakcyjnych inwestycji deweloperskich. Inwestycja w nową nieruchomość ma wiele zalet, natomiast przemyślana decyzja może przynieść znaczne korzyści.

Nowe budynki: Jakie są korzyści?


Inwestycja w nową nieruchomość niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to wysoki standard budynku i zastosowanie najnowszych technologii budowlanych, co przekłada się jednocześnie na niższe koszty jego eksploatacji. Nowoczesne budynki są również często wyposażone w szereg udogodnień, takich jak winda, miejsce parkingowe, czy tereny zielone.

Nowe inwestycje Poznań: Statystyki dotyczące rynku nieruchomości


Opierając się na wiarygodnych źródłach statystycznych, takich jak Główny Urząd Statystyczny (GUS) oraz Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFMN), można zauważyć, że rynek nieruchomości w Poznaniu w roku 2022 przeżył znaczący wzrost.

Według GUS, średnia cena metra kwadratowego nieruchomości w Poznaniu pod koniec 2022 roku wynosiła około 9 000 PLN, co oznacza wzrost o około 3% w porównaniu do roku poprzedniego. Taka tendencja wzrostowa jest spójna z ogólnym kierunkiem na polskim rynku nieruchomości, gdzie ceny nieruchomości rosną już od kilku lat.

Co więcej, według PFMN, zainteresowanie nieruchomościami w Poznaniu wzrosło o 10% w ciągu ostatnich dwóch lat. Nadmieniona dynamika jest wyższa niż średnia dla całego kraju, co pokazuje, że Poznań staje się coraz popularniejszym miejscem jeżeli chodzi o inwestowanie w nieruchomości. Prognozy na przyszłość są także optymistyczne, głównie dzięki oczekiwanemu dalszemu wzrostowi zainteresowania oraz cen.

Dlaczego warto inwestować w nowe nieruchomości w Poznaniu?


Mimo że ceny nieruchomości w Poznaniu stale rosną, nadal są one niższe niż w innych dużych miastach Polski, takich jak Warszawa czy Kraków.

Warto również zaznaczyć, że inwestując w nową nieruchomość mamy możliwość wyboru między gotowym do zamieszkania obiektem z przeprowadzonym remontem, a obiektem bez remontu, który oferuje możliwość indywidualnego zaaranżowania przestrzeni. Daje to nam większą elastyczność, zależnie od naszych potrzeb i preferencji. Warto bowiem nadmienić, że nowa nieruchomość to nie tylko komfort, ale również możliwość dostosowania przestrzeni do osobistych wymagań, co z perspektywy czasu może przynieść duże zyski.

Podsumowując, Poznań z roku na rok przyciąga coraz więcej inwestorów, natomiast nowe nieruchomości w tym mieście są znakomitą inwestycją. Warto zatem rozważyć tę opcję, niezależnie od tego, czy planujemy zakup obiektu na własne potrzeby, czy też z myślą o przyszłym wynajmie.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2023-06-15
wyświetleń:638

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 2 Gości