Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Jak łowić ryby zimą?
Rozmiar tekstu: A A A
Łowienie ryb to bez wątpienia niezwykle ciekawe hobby. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że łowienie ryb możliwe jest nie tylko latem, ale także w trakcie zimy! Należy jednak pamiętać, że warunki zimowe nieco utrudniają łatwe i przyjemne łowienie, dlatego też bardzo ważne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować!

Jak zatem powinniśmy przygotować się do łowienia ryb podczas srogiej zimy? W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka najważniejszych aspektów, o których musi pamiętać każdy zawodowy, a także początkujący wędkarz!

Łowienie ryb zimą? Oczywiście, że tak!


Zastanawiasz się jak łowić ryby zimą? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z całą pewnością przydadzą Ci się podczas zimowego wędkowania!

W pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na swój ubiór - powinien on być zarówno dostosowany do panujących warunków i temperatury, ale również na tyle komfortowy, by łowienie ryb nie było dla Ciebie udręką, a samą przyjemnością! Do obowiązkowych elementów Twojego ubioru powinny zaliczać się przede wszystkim ciepła, nieprzemakalna kurtka, zimowe spodnie oraz odpowiednio dobrane buty. Jak zapewne wiesz, woda może powodować znaczny spadek temperatury otoczenia, w którym się znajduje, dlatego też profesjonalny ubiór na łowisko to podstawa!

Odzież dla wędkarzy powinna mieć przede wszystkim odpowiednią izolację termiczną, która zapewni utrzymanie temperatury ciała na prawidłowym poziomie. Ponadto, warto również zwrócić uwagę, aby wybrane ubrania wykonane były z materiału odpornego na wszelkiego rodzaju rozdarcia, czy też przetarcia. Chcąc dobrać odpowiednią odzież wędkarską, koniecznie odwiedzić sklep wędkarski Słupsk, który oferuje wysokiej jakości odzież, a także akcesoria wędkarskie, idealne do zimowego wędkowania!

Jaki sprzęt będzie odpowiedni do wędkowania w zimie?


Wbrew pozorom, zimowa pora to czas, w którym połów jest niezwykle bogaty. Należy jednak pamiętać, że to, czy nasze łowienie zakończy się sukcesem, zależne jest także od użytego przez nas sprzętu. Podejmując się łowienia zimą, istotne jest wybranie silnej i wytrzymałej linki, która poradzi sobie zarówno z wagą złowionej ryby, ale także będzie odporna na niskie temperatury. Do zimowego polowania na ryby świetnie sprawdzą się chociażby plecionki, które wykonane zostały z cienkich włókien, przez co są szczególnie trwałe, ale także praktycznie niewidoczne dla ryb, co znacząco ułatwia wędkowanie!

Z uwagi na zmiany klimatu, w naszym kraju zazwyczaj nie praktykuje się łowienia ryb spod lodu. Jeżeli jednak planujesz wyprawę, która umożliwi Ci wspomnianą atrakcję, musisz pamiętać o zabraniu ze sobą sprzętu niezbędnego do wędkarstwa podlodowego. Wspomniane akcesorium to oczywiście świder. Powinien on być wykonany z silnego i trwałego materiału, a jego noże powinny być na tyle ostre, by móc bez problemu przebić lód! Pamiętaj także, aby wyposażyć się w odpowiednią przynętę – w przypadku łowienia ryb spod lodu, zdecydowanie najlepiej sprawdzi się mormyszka, która z perspektywy ryba przypomina narybek!
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2022-11-29
wyświetleń:911

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 11 Gości