Kwiecień 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Zabytkowa nieruchomość w Słupsku sprzedana
Rozmiar tekstu: A A A
Słupsk to dawna siedziba książąt pomorskich, w rezultacie czego na terenie miasta nie brakuje zabytkowych obiektów. Jedna z takich nieruchomości właśnie trafiła w ręce nowego nabywcy. Co wiadomo o wpisanym do rejestru zabytków budynku przy placu Zwycięstwa, w którym jeszcze do niedawna działał bank?

Kiedy powstała zabytkowa nieruchomość przy placu Zwycięstwa w Słupsku?


Dokładna data powstania tego obiektu nie została ustalona. Źródła wymieniają rok zarówno 1908, jak i 1912 r. Mimo rozbieżności w zachowanych dokumentach, o samym budynku wiadomo sporo:
  • Nieruchomość została zaprojektowana jako bank i nigdy nie pełniła innej funkcji – kolejni właściciele zawsze kupowali ją z myślą właśnie o prowadzeniu działalności bankowej. Przedostatnim właścicielem obiektu był bank PNB Paribas.
  • Obiekt nieprzypadkowo powstał w tej części miasta – w latach 20. ubiegłego wieku ta część Słupska rozwijała się najszybciej. Wcześniej zostały tu zbudowane ratusz i dom towarowy. Jednocześnie w tym okresie Słupsk rozwijał się bardzo dynamicznie – było to bogate miasto.

Mimo że dziś nie sposób ustalić dokładnej daty powstania zabytkowej nieruchomości, która właśnie po raz kolejny zmieniła właściciela, to obiekt jest doskonale znany wszystkim mieszkańcom Słupska. Jednym z powodów jest jego położenie – to jeden z charakterystycznych punktów miasta.

Jakie tajemnice kryje nieruchomość przy placu Zwycięstwa w Słupsku?


Mieszkania na sprzedaż w Słupsku często mieszczą się w kamienicach, które mają nie tylko długą, ale często również tajemniczą historię. Podobnie jest z budynkiem bankowym położonym przy placu Zwycięstwa. O jakich legendach słyszeli mieszkańcy? Jedno z najpopularniejszych podań dotyczy sejfu, który ma się znajdować w podziemiach. Legenda wiąże się m.in. ze znajdującą się na ścianie frontowej budynku wrzutnią na pieniądze. Co ciekawe, umieszczone na niej napisy są w języku niemieckim. Do końca funkcjonowania banku w nieruchomości wrzutnia nie była wyłączona z użytku.
Czy podziemia banku rzeczywiście kryją tajemniczy sejf kryjący kosztowności? Tego nie wiadomo. Być może jednak nowy właściciel zdecyduje się sprawdzić, czy w tej legendzie tkwi ziarnko prawdy.

Jak zabytkowa nieruchomość zostanie zagospodarowana przez nowego właściciela?


Nieruchomość położona przy placu Zwycięstwa została sprzedana przez BNP Paribas tuż po przeniesieniu do nowej siedziby. W 2022 r. pojawiła się informacja, że obiekt po raz kolejny zmienił właściciela. Według doniesień prasowych na zakup zabytkowego budynku zdecydował się lokalny przedsiębiorca – właściciel firm produkcyjnych. Jakie ma on plany?
Nowy właściciel nieruchomości nie zdradził jeszcze, jak zamierza ją zagospodarować. Spekulują jednak mieszkańcy – wśród pomysłów pojawił się m.in. hotel, biblioteka i miejsce z atrakcjami. Trzeba jednak pamiętać, że zmiana przeznaczenia obiektu wcale nie musi być prosta. Powodem jest jego dotychczasowe wykorzystanie. Dodatkowo budynek został wpisany do rejestrów zabytków, a to również narzuca inwestorowi pewne ograniczenia – wszystkie prace będą musiały zostać skonsultowane z konserwatorem zabytków.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2022-07-04
wyświetleń:1469

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości