Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Ranking kredytów gotówkowych - jak łatwo znaleźć ofertę
Rozmiar tekstu: A A A
Kredyt gotówkowy to produkt, który w dzisiejszych czasach wziąć bardzo łatwo i prosto. Nie wymaga zbyt wielu formalności, a w niektórych przypadkach gotówkę możemy otrzymać już w kilka minut. Jak to jednak wygląda w praktyce? Gdzie szukać właściwej oferty i na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze - ranking


Masz marzenie. Wyruszyć w podróż życia, do kraju, który do zawsze cię fascynował. Urlop załatwisz bez problemu, masz już towarzysza wyprawy, ale brak ci jeszcze gotówki. Po wypytaniu znajomych i najbliższej rodziny okazuje się, że wszyscy borykają się z problemami. A to trzeba kupić dziecku nowe ubranka, a to zepsuła się pralka, a może właśnie należy wykupić coroczne ubezpieczenia na samochód. Okazuje się, że wszystkim na te cele przydałyby się dodatkowe środki. Wertujesz zatem internet i natrafiasz na tytuł: "kredyt gotówkowy ranking - sprawdź najlepsze możliwości", na stronie Niskarata.org. I to jest właśnie to, czego szukasz. Wiesz już, że potrzebujesz finansowania. Wiesz już, że potrzebujesz kredytu gotówkowego. Nie wiesz za to który wybrać. Nie masz czasu na wypytywanie znajomych czy chodzenie po bankach i wysłuchiwanie, co mają ci do powiedzenia konkretni doradcy. Wiadomym jest, że każdy będzie zachwalał kredyt w swoim banku. Jeśli natomiast przejrzysz oferty kilku banków w jednym miejscu, za pośrednictwem rankingu - pozwoli Ci to wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Wystarczy, że wpiszesz kwotę, jakiej wymagasz oraz okres, w jakim chcesz ją spłacić i voila! Możesz oglądać poszczególne oferty.

Po drugie - na co zwracać uwagę


Gdy wykonasz już powyższe kroki, zapewne pierwsze na co patrzysz to kwota miesięcznej raty. Jest ona niezwykle istotna, bo pozwala ci się zorientować, czy Twój miesięczny budżet ją udźwignie. Jeśli kiedykolwiek dowiadywałeś się czegoś więcej na temat produktów finansowych takich jak kredyty czy pożyczki, w głowie zapewne wraca do Ciebie uwaga "wybierz kredyt z najniższym oprocentowaniem". Ale to nie wszystko. Okazuje się, że oprocentowanie oprocentowaniu nierówne. Wiesz, że pożyczając pieniądze od banku - zwracasz nieco więcej środków niż pożyczyłeś. Nie ma nic za darmo. Ta prosta zasada stosowana jest również w finansach i wiesz, że bank musi na czymś zarobić. Sądzisz, że mowa tu właśnie o oprocentowaniu. I tak, i nie. Musisz mieć świadomość, że biorąc kredyt gotówkowy, podstawowe oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Czyli albo będziesz płacił taką samą stawkę pobieraną co pewien okres lub wysokość Twojej miesięcznej raty będzie się różnić, w zależności od aktualnej stawki oprocentowania miesięcznego. Po drugie - sam koszt kredytu składa się także z ewentualnych opłat, prowizji banku czy dodatkowego ubezpieczenia kredytu. Sporo składowych, aby pamiętać o wszystkich i wszystkie weryfikować. Dlatego wystarczy, że zwrócisz uwagę na RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Kredytu. To właśnie ona wskazuje sumę tych wszystkich części. I oczywiście - powinna być jak najmniejsza, aby Twój kredyt gotówkowy był najkorzystniejszy.

Po trzecie - konkrety


Kredyt gotówkowy to mówiąc najprościej umowa między Tobą a bankiem, w której zawieracie umowę na ustalony okres, na pewną kwotę, którą następnie spłacasz w miesięcznych, przeważnie stałych ratach. Aby zawrzeć taką umowę najpierw należy złożyć kilka dokumentów tj. wniosek kredytowy, oświadczenie o osiąganych zarobkach oraz zatrudnieniu, wyciąg z konta z wymaganego okresu (w niektórych bankach będą to 3 miesiące, w innych np.6). Należy również posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty, być osobą pełnoletnią, obywatelstwa polskiego i posiadać dochody. Nie musi to być jedynie umowa o pracę. Jeśli jesteś np. rencistą i otrzymujesz co miesiąc rentę, również zostanie to uwzględnione. Po złożeniu tych dokumentów, bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. To od niej uzależnione jest jak wysoki kredyt dostaniesz. Czasem, jeśli Twoja zdolność jest niska, możesz ustalić z bankiem dodatkową formę zabezpieczenia, aby zyskać większy kredyt. Co ważne, na Twoją zdolność kredytową wpływa nie tylko to, ile zarabiasz, ale też czy posiadasz na utrzymaniu inne osoby, jakie są Twoje miesięczne wydatki na podstawowe cele tj. czynsze, opłaty, alimenty oraz czy posiadałeś już inne kredyty lub pożyczki i czy były przez Ciebie terminowo spłacane. Jeśli w przeszłości bowiem miałeś z tym problem, uzyskanie kredytu gotówkowego może nie być takie łatwe. Istnieje możliwość zawarcia, w niektórych instytucjach pozabankowych, tzw. kredytu bez baz, jednak zazwyczaj nie obejmuje to wszystkich z nich. Jeśli jednak jesteś szczęściarzem i posiadasz wzorcową historię kredytową to pozostaje już tylko oczekiwanie na pozytywną decyzję oraz gotówkę na wybrany przez Ciebie cel. A to wszystko uzyskasz, korzystając z prostego internetowego rankingu kredytu gotówkowego.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2021-06-16
wyświetleń:1898

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości