Wrzesień 2021 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
W jakim banku założyć konto indywidualne?
Rozmiar tekstu: A A A
Konto indywidualne to jeden z tych produktów oferowanych przez każdy bank, który przeznaczony jest do codziennego użytku. Służy ono głównie do gromadzenia środków finansowych oraz wykonywania transakcji - płatności kartą lub przelewów bankowych. Jakie są rodzaje kont indywidualnych? W jakim banku najlepiej je założyć? Oraz jak wybrać konto odpowiednie dla siebie? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Dla kogo przeznaczone jest konto indywidualne?


Konta indywidualne (inaczej zwane kontem osobistym lub rachunkiem rozliczeniowo-oszczędnościowym) to najczęściej wybierany przez klientów produkt bankowy. Przeznaczone są dla wszystkich - nawet dla dzieci. Konta osobiste dzielą się na kilka rodzajów - ze względu na grupę odbiorców, do jakiej skierowana jest oferta.

Można wyróżnić między innymi:
  1. Standardowe konto osobiste - przeznaczone dla wszystkich osób pełnoletnich.
  2. Konto premium - ten rodzaj rachunku bankowego przeznaczony jest dla klientów posiadających wysokie wpływy na konto z tytułu wynagrodzenia.
  3. Konto dla dziecka - najczęściej przeznaczone jest dla dzieci, które ukończyły 13 lat. Niektóre banki umożliwiają jednak otworzenie konta dla młodszych osób.
  4. Konto młodzieżowe - przeznaczone jest dla uczniów i studentów posiadających 18 lat, ale którzy nie ukończyli 26. roku życia.
  5. Konto dla seniora - typ konta, który pojawił się stosunkowo niedawno. Jest podobny do standardowego konta osobistego, aczkolwiek (z założenia) jest ono znacznie tańsze w prowadzeniu.


Dlaczego warto posiadać konto indywidualne?


W obecnych czasach, posiadanie konta bankowego jest już niemalże wymogiem, ponieważ praktycznie wszystko odbywa się drogą elektroniczną - wypłata wynagrodzenia lub emerytury, przesyłanie pieniędzy na inny numer konta bankowego itp. Posiadanie rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego umożliwia także zakupy w Internecie, płatność kartą, wzięcie kredytu w koncie, a także wypłatę gotówki w bankomacie oraz jej wpłatę we wpłatomacie. Zastanawiasz się, jak wpłacić pieniądze do wpłatomatu? Poznaj prosty i tani sposób na wpłatę środków na konto bankowe. Posiadanie konta indywidualnego ułatwia zatem codzienne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

W jakim banku założyć konto indywidualne?


Wybór odpowiedniego dla siebie banku zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Warto wziąć pod uwagę najważniejsze kwestie, a mianowicie koszt wydania karty płatniczej oraz korzystania z niej, wysokość comiesięcznej opłaty za prowadzenie konta, a także za koszt za wypłatę gotówki z bankomatu. Większość instytucji finansowych posiada w swojej ofercie możliwość uniknięcia tych opłat pod warunkiem, że zostanie wykonana konkretna liczba transakcji lub osiągnięta zostanie minimalna wpłata należności na konto. Przed podpisaniem umowy, warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą banku oraz Tabelą opłat i prowizji.

Rankingi ofert bankowych


Najlepszym sposobem na szybkie zapoznanie się z ofertami wszystkich banków oferujących dany produkt bankowy jest skorzystanie z rankingów lub porównywarek. Udostępniają one wszystkie najistotniejsze informacje, wraz z ocenami klientów. Jednym z przykładów internetowego rankingu kont bankowych jest bankowe-konto.pl

Ze względu na dużą liczbę ofert kont bankowych, jakie oferowane są klientom, ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w jakim banku założyć konto indywidualne. Bez wątpienia jednak, każdy jest w stanie znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2021-06-14
wyświetleń:333

Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości