Marzec 2021 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Jakie krzesło do biurka dla niskich a jakie dla wysokich osób?
Rozmiar tekstu: A A A
Dopasowanie krzesła biurowego do konkretnej osoby wymaga poznania nie tylko parametrów samego mebla, ale i niektórych danych o osobie. Przede wszystkim o jej wzroście (rzadko wadze), pod który dopasowuje się chociażby oparcie czy podłokietniki. Producenci coraz częściej zamieszczają informacje na swoich fotelach i krzesłach o tym, dla jakiego użytkownika najbardziej będzie pasował dany model. Wyróżnia się przede wszystkim dwa typy: krzesła dla niskich oraz dla wysokich osób, ale są też fotele w pełni uniwersalne.

Niscy użytkownicy


Niższe osoby korzystające z krzeseł i biurek w firmach mają nieco łatwiejszą sytuację. Mogą swobodnie, bezpiecznie i wygodnie używać praktycznie każdego tradycyjnego krzesła, które wykonane jest według standardowych parametrów (zwłaszcza w zakresie wysokości siedziska). Jeśli jednak chcą zwiększyć poziom swojej wygody, postawić na ergonomiczne fotele biurowe, powinni wybierać modele z niższym oparciem. To po prostu rozwiązanie praktyczne oraz bardziej estetyczne – wysokie oparcie wygląda dość zabawnie na tle niskiej osoby, a ona sama sprawia wrażenie zupełnie „niepasującej” do takiego fotela. Kwestią nieobligatoryjną są natomiast takie dodatki jak podłokietniki oraz zagłówki, których zamontowanie może zwiększyć wygodę, ale nie jest konieczne za wyjątkiem biur, gdzie pracownik siedzi przez wiele godzin.

Wysocy użytkownicy


W przypadku wysokich pracowników sytuacja ulega po prostu naturalnemu odwróceniu: dla takich osób lepsze będą fotele biurowe w https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf posiadające wyższe oparcie, które w całości zasłoni i podeprze plecy. Warto zwrócić baczniejszą uwagę na wyprofilowanie oparcia i sprawdzenie, czy jest ono ergonomiczne. Obowiązkowe mogą się też okazać podłokietniki, które powinny mieć mechanizm regulujący ich położenie, aby pracownik sam mógł ustawić je w odpowiedniej i optymalnej dla siebie pozycji. Jeśli jego praca wymaga dłuższego siedzenia przy biurku i zakłada ograniczoną ilość przerw na rozprostowanie kości, fotel powinien mieć też zagłówek podtrzymujący odcinek szyjny kręgosłupa.

Uniwersalne fotele biurowe


Większy problem z wyborem krzeseł biurowych mają te firmy, które zatrudniają dużo osób i gdzie nie ma możliwości, aby każda z nich miała osobny fotel. W takich przypadkach z pomocą przychodzą modele uniwersalne, których uniwersalność polega na posiadaniu wielu różnych mechanizmów regulujących ustawienia fotela. Mogą to być na przykład:
  • wysokość siedziska
  • kąt ustawienia oparcia
  • pozycja podłokietników albo zagłówków
  • głębokość siedziska
  • blokada oparcia w wybranej pozycji

Ze względu na swoją elastyczność w dopasowywaniu się do sylwetki różnych osób, ich wzrostu, ciężaru oraz przede wszystkim sposobu siedzenia, fotele uniwersalne muszą się wykazywać ogromną ergonomią. Z tego względu są to fotele nieco droższe od klasycznych krzeseł biurowych, ale oferujące za to pełną gamę możliwości. Takie modele spotykane są często też w salach konferencyjnych oraz dyrektorskich gabinetach, ponieważ nie tylko są wygodne, praktyczne i ergonomiczne, ale też eleganckie i estetyczne pod względem wizualnym.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2021-02-16
wyświetleń:114

Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości