Styczeń 2021 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Z czego wynika wysokość składki OC?
Rozmiar tekstu: A A A
Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Oznacza to, że każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego musi bezwzględnie je wykupić. Z czego jednak wynika cena ten polisy? Co ubezpieczyciele biorą pod uwagę podczas kalkulacji OC? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Zaoszczędź i kupuj w Internecie


Obecnie sytuacja na rynku ubezpieczeniowym wygląda w ten sposób, że najlepsze oferty można znaleźć w Internecie. Zakupy online to korzyść zarówno dla ubezpieczycieli jak i klientów. Ci pierwsi dużo oszczędzają na braku konieczności prowadzenia stacjonarnych punktów, a drudzy otrzymują lepsze oferty. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wylicz składkę OC na https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/.

Od czego zależy wysokość składki OC?


Ubezpieczyciele korzystają ze specjalnego algorytmu, który ma za zadanie ocenić ryzyko, jakie niesie ze sobą ubezpieczenie konkretnego kierowcy. Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy, które są brane pod uwagę.
Wiek i doświadczanie – według prowadzonych statystyk najwięcej wypadków powodują osoby z krótkim stażem za kierownicą oraz bardzo młode. Właśnie dlatego początkujący kierowcy muszą zapłacić o wiele więcej za ubezpieczenie OC niż ich starsi koledzy.
Stan cywilny – ubezpieczyciele uważają, że osoby będące w zalegalizowanych związkach są o wiele mniej skłonne do ryzykowania na drodze, a co za tym idzie rzadziej są sprawcami niebezpiecznych zdarzeń. Z tego względu kawalerowie oraz panny płacą wyższą składkę.
Dzietność – według firm ubezpieczeniowych, jeśli ktoś ma dziecko, to o wiele rzadziej szarżuje na drodze i ryzykuje swoim bezpieczeństwem. Ma to przełożenie w policyjnych statystykach. Właśnie dlatego rodzice mogą cieszyć się niższymi opłatami za OC.
Miejsce zamieszkania – duże miasta to większe ryzyko kolizji drogowej. Wynika to z dużego zagęszczenia ruchu. Z kolei kierowcy w mniejszych miejscowościach są uważani jako „mniej ryzykowni”, ponieważ w miejscu ich zamieszkania ruch drogowy nie jest taki duży.
Marka i model – ubezpieczyciele prowadzą statystyki, w których porównują wypadkowość konkretnych marek samochodów. Zgodnie z danymi kierowcy BMW biorą o wiele częściej udział w wypadkach niż kierujący samochodami marki Toyota lub Skoda.
Rok produkcji – starszy samochód to większe ryzyko awarii oraz spowodowania niebezpiecznego zdarzania. Najbardziej opłacalne jest ubezpieczanie samochodów z salonu.
Przebieg – im więcej samochód przejechał, tym większe ryzyko, że ulegnie awarii i weźmie udział w wypadku.
Historia ubezpieczenia – każdy rok bezszkodowej jazdy jest premiowany przez ubezpieczycieli atrakcyjnymi zniżkami na następną polisę. Właśnie dlatego warto być ostrożnym na drodze i starać się minimalizować ryzyko wzięcia udziału w jakimkolwiek zdarzeniu drogowym, które będzie wymagać uruchomienia środków z OC.

Podsumowanie


Jak widzisz, składka OC to składowa wielu czynników. Warto je znać przed kalkulacją, ponieważ w innym wypadku cena podana przez ubezpieczyciela może być dla Ciebie niezrozumiała.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-12-10
wyświetleń:217


dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości