Styczeń 2021 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie i zdrowie?
Rozmiar tekstu: A A A
Czy jest coś ważniejszego od naszego życia i zdrowia albo życia i zdrowia naszych bliskich? Staramy się żyć zdrowo, regularnie się badamy, staramy się unikać niebezpiecznych sytuacji. Co jeszcze możemy zrobić, aby lepiej zadbać o siebie i swoją rodzinę? Jednym z rozwiązań jest ubezpieczenie na życie. Dzięki polisie na życie i zdrowie nie tylko otrzymamy wsparcie w trudnej życiowej sytuacji, ale możemy także gromadzić środki na przyszłość. Proponowane ubezpieczenia na życie dostosowują się do potrzeb współczesnego człowieka – sprawdźmy, jak dokładnie mogą zadziałać.

Jakiego rodzaju wsparcia i pomocy możemy oczekiwać od polisy na życie i zdrowie?


Dzięki dostępnym umowom dodatkowym ubezpieczenie na życie i zdrowie (https://www.aviva.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie/) można dopasować do swoich potrzeb. Dokładny zakres ubezpieczenia będzie zależeć od wybranej przez nas oferty.
Polisa na życie i zdrowie to przede wszystkim:
  • zabezpieczenie finansowe naszych bliskich na wypadek naszej śmierci,
  • wsparcie finansowe dla nas i naszych bliskich w sytuacjach takich jak np.: poważne zachorowanie, uszczerbek na zdrowiu po wypadku, niezdolność do pracy.


Wybrane produkty umożliwiają również gromadzenie środków na przyszłość, na przykład dla dziecka.

Warto pamiętać, że w ramach jednej polisy na życie i zdrowie często możemy ubezpieczyć naszych bliskich – partnera bądź partnerkę i dzieci oraz rodzica.

Nie zapominajmy również o tym, że różna może być też  kwota, którą możemy otrzymać my i bliskie osoby – ta zależy od ustalonej przez nas sumy ubezpieczenia.

Jaką ochronę wybrać?


Chciałoby się odpowiedzieć: „kompleksową”. Ale co to tak naprawdę oznacza? Warto przeanalizować swoje potrzeby i zobowiązania, by wybrać polisę na życie i zdrowie skrojoną pod siebie. Ubezpieczenie na życie pozwala zapewnić wypłatę pieniędzy naszym bliskim w razie naszej śmierci. Ochrona zdrowia, a więc wypłata pieniędzy w sytuacji zachorowania czy wypadku, możliwa jest dzięki uzupełnieniu polisy o umowy dodatkowe. Za ich pomocą możemy na przykład zabezpieczyć nasz dotychczasowy standard życia.

Na jaką sumę ubezpieczyć swoje życie?


Wybierając sumę ubezpieczenia na życie, musimy wziąć pod uwagę zarówno nasze potrzeby, jak i możliwości finansowe. Wysoka suma ubezpieczenia to wyższe świadczenie, ale i wyższa składka. Nasze potrzeby zmieniają się w czasie – nie zawsze potrzebujemy ubezpieczenia na bardzo wysoką kwotę. Dlatego warto poszukać polisy na życie, która pozwala na zmianę jej wysokości i jej dopasowywanie do aktualnych potrzeb.

Tak działa na przykład „Twoje Życie”, ubezpieczenie na życie Avivy. We wskazanym przez nas okresie, np. na czas spłaty kredytu, jesteśmy ubezpieczeni na wyższą kwotę. Po upływie tego okresu suma będzie niższa i na tę kwotę będziemy ubezpieczeni niezależnie od wieku i stanu zdrowia w dalszym czasie trwania ochrony.

Dodatkowe opcje do ubezpieczenia na życie – na co warto postawić?


Wśród dostępnych opcji znajdziemy umowy dodatkowe pozwalające nam zadbać o swoje zdrowie i uzyskać pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Na jakie opcje dodatkowe do polisy na życie warto zwrócić uwagę?

  • Umowy dodatkowe, dzięki którym w razie poważnych problemów ze zdrowiem możemy: - otrzymać wypłatę, którą możemy przeznaczyć np. na leczenie, - uzyskać drugą, niezależną opinię zagranicznych specjalistów lub- leczyć się za granicą.
  • Ubezpieczenie składki – przydatne, kiedy znajdziemy się w gorszej sytuacji finansowej ze względu na całkowitą niezdolność do pracy zgodnej w wykształceniem i umiejętnościami zawodowymi. Ubezpieczyciel będzie za nas opłacać składki za polisę przez określony w umowie czas.
  • Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków pozwalające na uzyskanie wsparcia finansowego w razie uszczerbku na zdrowiu, niezdolności do pracy i innych skutków wypadku.


Oczywiście to tylko niektóre z możliwych umów dodatkowych do ubezpieczenia na życie. To, jak będzie wyglądać nasza polisa, zależeć będzie od tego, jaką ofertę wybierzemy i na jakie umowy dodatkowe się zdecydujemy. Pamiętajmy także, że wieloma umowami dodatkowymi możemy objąć również swoje dzieci czy partnera.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-12-08
wyświetleń:314


dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 16 Gości