Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Kolejni terytorialsi wcieleni w szeregi pomorskiej brygady WOT
Rozmiar tekstu: A A A
W najbliższą sobotę, 20 listopada na terenie 73 batalionu lekkiej piechoty, który funkcjonuje w gościnnych murach 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbędzie się kolejne, ostatnie już w tym roku wcielenie w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Ponad 40 ochotników, którzy w sobotni poranek przekroczą bramy słupskiego batalionu rozpocznie 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zwieńczone zostanie uroczystą przysięgą wojskową. Słowa żołnierskiego przyrzeczenia wybrzmią 5 grudnia na placu apelowym 73 blp i tym samym, pomorska brygada zyska kolejnych żołnierzy gotowych nieść pomoc swojej małej Ojczyźnie. Wspomniane szkolenie podstawowe żołnierzy OT prowadzone będzie w koszarach 7 BOW, natomiast swoją codzienną służbę nowo zaprzysiężeni terytorialsi pełnić będą zarówno w batalionie z miasta nad Słupią jak i w 73 batalionie lekkiej piechoty w Malborku.

Należy podkreślić, że ze względu na panującą sytuacje epidemiczną w naszym kraju, zarówno wcielenie jak i przysięga wojskowa żołnierzy 7 PBOT zorganizowane zostaną w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami.

Z początkiem października Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Zawieszone zostały szkolenia rotacyjne i poligonowe, ale nadal prowadzony jest nabór do formacji. Niezmiennie odbywają się szkolenia podstawowe i wyrównawcze.

Z powodu pandemii koronawirusa, szkolenia są prowadzone w reżimie sanitarnym, tak, aby w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko potencjalnej transmisji wirusa. Żołnierze mają obowiązek zakrywania nosa i ust a kontakt żołnierzy jest ograniczony tylko do zmniejszonych grup szkoleniowych, do których delegowani są ci sami instruktorzy. Zmniejszona jest też liczba osób na salach żołnierskich, odpowiednie procedury obowiązują na stołówkach. Duża waga przywiązywana jest do higieny i dezynfekcji.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Maciej Szalbierz 7 PBOT
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-11-18
wyświetleń:1516

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 16 Gości