Lipiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Ile kosztuje konto firmowe? Czy są darmowe konta dla firm?
Rozmiar tekstu: A A A
Konto firmowe to jeden z nieodłącznych elementów towarzyszących prowadzeniu własnej działalności. Rynek bankowy pełen jest wszelakich propozycji kont - sprawdź, ile kosztuje konto firmowe i czy można liczyć na darmowe prowadzenie rachunku?

Dla kogo konto firmowe?


Oferta kont firmowych skierowana jest zarówno do osób, które dopiero planują rozpocząć działalność swojej firmy, jak również do przedsiębiorców z ogromnym doświadczeniem, którzy od wielu lat prowadzą działalność gospodarczą i szukają nowych, bardziej atrakcyjnych ofert rachunków bankowych. Początki prowadzenia własnej firmy nie są łatwe - wiele niewiadomych, biurokracja, konieczność dostosowania się do reguł tej wielkiej gry jaką jest prowadzenie działalności gospodarczej może przyczynić się do, swego rodzaju, zagubienia lub poczucia bezsilności. Niepewny dochód, zwłaszcza w początkowych miesiącach działania firmy, a także brak obeznania w ofertach usług bankowych dla firm może przysporzyć wielu nieprzespanych nocy.

Czym jest konto firmowe?


Konto firmowe to rachunek bankowy, który przypisany został do konkretnej działalności. Założony przez właściciela firmy, może być jednak użytkowany  przez osoby trzecie, upoważnione przez przedsiębiorcę, np. księgowa zlecająca wypłaty. Przy pomocy konta firmowego możesz rozliczać przychody i wydatki, robić firmowe zakupy, rozliczać się z pracownikami za wykonane usługi, wypłacać i wpłacać na nie gotówkę.  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, każda firma musi posiadać indywidualnie do niej przypisany numer rachunku bankowego. Jest to niezbędny krok w celu wykonywania rozliczeń podatkowych. Rachunek firmowy powinien zostać zgłoszony do Urzędu Skarbowego w momencie rejestrowania działalności.

Zalety kont firmowych


Abyś mógł wybrać najlepsze dla siebie konto firmowe, zapoznaj się z zaletami założenia rachunku firmowego, dostępnymi w większości ofert bankowych:
 • najczęściej darmowy lub niski koszt otwarcia i prowadzenia konta
 • bezpłatne lub niskie koszty transakcji do ZUS i US
 • bezpłatne przelewy wewnętrzne
 • dostęp do aplikacji mobilnej i rachunkowości online, dzięki którym możesz w każdej chwili i w każdym miejscu, mając pod ręką wyłącznie swój telefon decydować o transakcjach
 • darmowe lub tanie przelewy oraz wypłaty z bankomatów


Wiele banków wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i proponuje szereg usług, które usprawnią Twoją działalność:
 • doradztwo prawne
 • darmowa księgowość online
 • rachunki pomocnicze
 • dostęp do przestrzeni coworkingowych
 • bezpłatne powiadomienia SMS
 • bezpłatne konta walutowe
 • dostęp do platformy wymiany walut


Aby założyć rachunek nie musisz wychodzić z domu. W czasach, kiedy coraz więcej usług i czynności jesteśmy w stanie wykonać bez wychodzenia z domu - zakupy, opłacenie rachunków, udział w wywiadówce- także założenie rachunku firmowego może odbyć się online! Banki proponują szereg udogodnień, by móc pozyskać klientów, jednym z nich jest właśnie możliwość zdalnego zaopatrzenia się w konto.

Szeroka oferta kont firmowych może onieśmielić. Jak wybrać najlepsze? Sprawdź na www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-firmowych-najlepsze-konta-dla-firm/. Zazwyczaj konto reklamowane jako za 0 złotych ma kilka ukrytych kosztów: darmowe z pewnością jest założenie i prowadzenie, jednak za dodatkowe usługi, jak np. wypłaty lub wpłaty pieniędzy do bankomatów/wpłatomatów mogą być naliczane opłaty.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-11-17
wyświetleń:2059

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 5 Gości