Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Terytorialsi z wizytami u kombatantów
Rozmiar tekstu: A A A
Fot. DWOT
Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio realizują na terenie województwa pomorskiego akcję „Paczka dla Powstańców” oddając tym samym hołd bohaterom walki o wolność.

Do ponad tysiąca weteranów Powstania Warszawskiego mieszkających obecnie w Polsce trafiają paczki pełne żywności produkowanej w naszym kraju. Darami tymi obdarowani zostają również bohaterowie z województwa pomorskiego. Do drzwi powstańców pukają żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, dla których spotkanie z kombatantami jest wyjątkową okazją, by bliżej ich poznać i wysłuchać relacji z tamtych tragicznych czasów, która mimo upływu lat pozostaje ciągle żywa w ich pamięci. Należy podkreślić, że podczas wizyt u powstańców terytorialsi w obliczu obecnej sytuacji epidemiologicznej przestrzegają surowych przepisów reżimu sanitarnego.

Inauguracja „Paczki dla Powstańca”, miała miejsce już we wrześniu i jest symbolicznym podziękowaniem Powstańcom Warszawskim za ich trud, wysiłek i determinację w walce o wolną Polskę. Warto podkreślić, że akcja ta nie jest jedyną pomocą skierowaną w stronę kombatantów z województwa pomorskiego. Od początku trwającej pandemii znajdują się oni pod stałą opieką żołnierzy 7 PBOT. Ich opiekunowi pomagają im robić zakupy czy załatwiać sprawy urzędowe, aby w dobie pandemii nie narażać ich na zarażenie koronawirusem. Pomorscy terytorialsi podkreślają, że troska o kombatantów, których bohaterskie tradycje legły u podstaw powstania Wojsk Obrony Terytorialnej jest dla nich nie tylko powinnością, ale honorem i zaszczytem. To właśnie oni są dla żołnierzy WOT niewyczerpalnym źródłem siły i inspiracji do pełnienia służby na rzecz swoich małych Ojczyzn.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Maciej Szalbierz 7 PBOT
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-10-29
wyświetleń:1554

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 14 Gości