Lipiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Jakie są najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów?
Rozmiar tekstu: A A A
Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci średnia temperatura w Polsce jest coraz większa oraz coraz szybciej rośnie. W związku z tym klimatyzatory cieszą się sporym zainteresowaniem, a w związku z tendencją klimatyczną przewiduje się że to zainteresowanie będzie stale rosło. Ilość rozwiązań dostępnych na rynku, sprawia, że wybór odpowiedniego rodzaju klimatyzatora może wydawać się niemałym problemem.

Rodzaje klimatyzatorów


Klimatyzatory to niezwykle praktyczne urządzenia, które coraz częściej goszczą w polskich domach i mieszkaniach. Istnieje kilka ich rodzajów, które różnią się poszczególnymi parametrami, budową, mocą, zasadą działania oraz ceną. Wybór konkretnego rodzaju zależy od kilku czynników, takich jak na przykład wielkość pomieszczenia. Jakie są najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów?

Klimatyzatory typu split


Jest to najpopularniejszy rodzaj klimatyzatora, który składa się z 2 modułów. Część wewnętrza, która zwana jest parownikiem oraz części zewnętrznej, którą określa się skraplaczem. Najważniejszymi zaletami tego typu klimatyzatora są stosunkowo duża wydajność, niewielkie rozmiary oraz cicha praca. Wynika to z faktu, że najgłośniejsze części klimatyzatora, czyli sprężarkę oraz wentylator umieszczono w jednostce zewnętrznej. Niewielkie rozmiary wyróżniają go spośród innych typów klimatyzatorów, dzięki czemu nie szpeci on pomieszczeń, a zdarza się, że nawet je ozdabia. Większość klimatyzatorów tego rodzaju to tzw. klimatyzatory ścienne, czyli miejsce ich montażu jest zawsze na ścianie w niewielkiej odległości od sufitu. Są również klimatyzatory przypodłogowe lub sufitowe, ale znacznie rzadziej się je spotyka. 

Klimatyzatory typu multisplit


Jest to rodzaj klimatyzatorów bardzo podobny do typu split, jednak występuje jedna istotna różnica. W tym rozwiązaniu można podłączyć wiele jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Dzięki temu można uzyskać indywidualną regulację temperatury w wielu pomieszczeniach przy użyciu jednego klimatyzatora.

Klimatyzatory przenośne


Są to klimatyzatory jednoczęściowe, w których parownik jak i skraplacz obecne są w jednym urządzeniu. Jego głównymi zaletami jest mobilność oraz brak potrzeby montażu. Z kolei jego wadą są dość spore rozmiary oraz w porównaniu do klimatyzatorów typu split - głośna praca. Odprowadzenie ciepła odbywa się za pomocą giętkiego przewodu, który powinien zostać umieszczone na zewnątrz pomieszczenia, na przykład poprzez okno. Powoduje to stosunkowo niską efektywność urządzenia.
Istnieje znacznie więcej rodzajów klimatyzatorów, jednak te trzy powyżej wymienione są zdecydowanie najpopularniejsze. Posiadają ugruntowaną pozycję na rynku i przez lata urządzenia te zyskały zaufanie milionów użytkowników.

Gdzie kupić wysokiej jakości klimatyzator?


Istnieje wiele różnych firm oraz rozwiązań na rynku. Wśród nich warto przede wszystkim wymienić produkty firm KlimaTherm, które posiadają opinię wydajnych, energooszczędnych oraz efektywnych urządzeń. Producent ten oferuje wiele rodzajów klimatyzatorów o różnej specyfikacji oraz cenie - od klimatyzatorów przeznaczonych do mieszkania po klimatyzatory przemysłowe. Produkty oraz ich dokładne specyfikacje można znaleźć w tym miejscu

Podsumowanie


Klimatyzator split jest niezwykle przydatnym urządzeniem, które doskonale wpisuje się w potrzeby obecne trendy klimatyczne w Polsce. Wybór odpowiedniego klimatyzatora uzależnione jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku sprawia, że każdy bez problemu może znaleźć coś dla siebie.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-10-25
wyświetleń:1607

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 6 Gości