Lipiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Podróże w czasie pandemii – jak się zabezpieczyć?
Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus nie odpuszcza w całej Europie, a Tak zwana druga fala zachorowań przyszła do nas szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Co jednak gdy właśnie teraz masz wykupioną wycieczkę i nie chcesz z niej rezygnować? W jaki sposób zabezpieczyć się na czas wyjazdu? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Przed wyjazdem wykup ubezpieczenie


Ubezpieczenie turystyczne to najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed niespodziewanymi zdarzeniami, które mogą Cię spotkać podczas wyjazdu. W obecnej sytuacji najtańsze polisy turystyczne znajdziesz w Internecie, korzystając z ogólnodostępnych porównywarek oraz kalkulatorów. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka informacji o tym, czego oczekujesz od ubezpieczenia, by po chwili uzyskać dostęp do listy ofert od najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych. Dowiedz się więcej i znajdź swoją polisę w kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych kalkulator.wakacyjnapolisa.pl.

Co powinno zawierać ubezpieczenie podróżne?


Najważniejsze elementy ubezpieczenie turystycznego to:
Koszty leczenia – bez finansowania usług medycznych poza granicami Polski ubezpieczenie turystyczne nie ma sensu. Pamiętaj jednak, żeby przed podpisaniem umowy sprawdzić, jak wyglądają zakres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego oraz procedury w razie zakażenia koronawirusem.

OC – może zdarzyć się, że podczas wakacji spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty odszkodowań. Bardzo istotne jest jednak to, byś podpisał z poszkodowanymi oświadczenie o chęci rozwiązania sprawy w sposób polubowny.

NNW – niespodziewane wypadki zdarzają się wszędzie. Jeśli i Ciebie spotka zdarzenie, w wyniku którego Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, możesz liczyć na pomoc finansową ze strony ubezpieczyciela. W razie Twojej śmierci pieniądze otrzyma rodzina lub osoby upoważnione.

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których bagaże często giną lub są kradzione. W takiej sytuacji otrzymasz stosowne odszkodowanie za rzeczy, które musiałeś kupić, by przetrwać wyjazd. Pamiętaj jednak o zbieraniu paragonów, ponieważ będą stanowić dowód poniesionych przez Ciebie kosztów.

Zwrot kosztów za rezygnację z biletu – obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na zbyt odległe planowanie. Dobrze więc, by w razie rezygnacji lub odwołania wyjazdu Twój ubezpieczyciel wypłacił Ci rekompensatę za koszty, które poniosłeś.

Czytaj OWU


Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, w którym znajdziesz wszelkie informacje o polisie, która Cię interesuje. Warto więc przed podpisaniem umowy zapoznać się z zapisami w OWU. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki w sytuacji awaryjnej, wymagającej pomocy ubezpieczyciela. Pamiętaj również o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych w miejscu, do którego się wybierasz. W innym wypadku możesz narazić się na zakażenie koronawirusem i przymusową hospitalizację w obcym kraju. Jeśli chcesz pomóc w walce w koronawirusem, oddaj krew potrzebującym.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-10-19
wyświetleń:2508

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 1 Gości