Lipiec 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Co to jest ubezpieczenie ochronne?
Rozmiar tekstu: A A A
Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Kilka podstawowych informacji może rozwiać wiele wątpliwości i ułatwić wybór.

Sprawdźmy czym jest polisa ochronna i na czym polega. Dzięki temu będziemy wiedzieć co dokładnie kupujemy.

Polisa ochronna – co to jest?

Ubezpieczenie ochronne to polisa, która zabezpiecza finansowo na wypadek śmierci. W sytuacji, gdy osoba ubezpieczona umrze – jej bliscy lub osoby uposażone (wskazane w umowie) otrzymują świadczenie z polisy. Jest to zatem zabezpieczenie przyszłości bliskich współmałżonka oraz dzieci. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne wtedy, gdy mamy spore zobowiązania finansowe, np. kredyt na mieszkanie lub samochód. Nikt z nas nie planuje śmierci, ale niestety nie da się jej wykluczyć – ryzyko wypadków czy nagłej poważnej choroby zawsze istnieje.

Polisa ochronna w wersji rozszerzonej na https://rankomat.pl/zycie/co-to-jest-ubezpieczenie-ochronne może obejmować może ochronę na wypadek:
 • poważnego zachorowania,
 • pobytu w szpitalu,
 • operacji chirurgicznej,
 • zdiagnozowania choroby nowotworowej w stopniu złośliwym,
 • wypadku komunikacyjnego,
 • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • utraty zdolności do pracy.

Rozszerzenia wybieramy według własnych preferencji. Możemy zdecydować się na jedną umowę dodatkową, jak i na bardziej rozbudowaną formę ochrony.

Co wpływa na cenę polisy ochronnej?

Nie zdajemy sobie również sprawy z tego, że mamy wpływ na cenę naszego ubezpieczenia na życie.

Wysokość składki zależy od kilku ważnych czynników:
 • wieku, w jakim przystępujemy do zakupu polisy,
 • wysokości sumy ubezpieczenia,
 • ilości umów dodatkowych,
 • braku porównania ofert,
 • czasu trwania umowy.

W pierwszej kolejności rolę odgrywa to, ile mamy lat w momencie zakupu ubezpieczenia. Ten sam produkt będzie mieć nieco inną cenę dla osoby przed 30 rokiem życia, niż dla osoby po 50 roku życia. Jest to podyktowane wyższym zagrożeniem wystąpienia poważnego zachorowania oraz śmierci. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia, tym dla nas lepiej.

Na cenę składki wpływa również wysokość sumy ubezpieczenia. Możemy ubezpieczyć się na niższą sumę, np. 100 000 zł i zapłacić mniej lub wybrać polisę z sumą ubezpieczenia rzędu 500 000 zł, przy czym nasza składka adekwatnie wzrośnie.

Im więcej umów dodatkowym wybierzemy, tym większy będzie koszt naszej składki. Dlatego warto wybierać rozsądnie i dostosować rozszerzenia do swoich realnych potrzeb.

Zapłacić więcej możemy również wtedy, gdy nie porównamy znalezionej oferty z innymi dostępnymi na rynku produktami. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele mamy możliwości i decydujemy się zbyt pochopnie na zakup pierwszej, znalezionej oferty. W ten sposób ominąć nas może wiele innych, tańszych lub bardziej korzystnych rozwiązań.

Cena składki jest zależna również od czasu trwania umowy. Im dłuższy czas ochrony, tym niższa składka. Lepiej zatem wybrać ochronę na 10 lub 20 lat niż na krótszy okres np. 5 lat.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie ochronne?

W celu znalezienia dobrego ubezpieczenia warto korzystać pomocy stron, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej. Dobrym rozwiązaniem będzie np. ranking ubezpieczeniowy, który przedstawia wiele różnych ofert, dzięki czemu będziemy mogli samodzielnie ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-07-03
wyświetleń:4550

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 13 Gości