Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Sport
Legalni bukmacherzy - 3 cechy, po których ich rozpoznasz
Rozmiar tekstu: A A A
Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku wydawane są nowe pozwolenia na organizowanie zakładów wzajemnych, dzięki czemu gracze mogą wybierać spośród coraz większej grupy bukmacherów. Aby działać na rynku zgodnie z prawem, legalni bukmacherzy muszą spełnić szereg warunków, stawianych przez polskie ustawodawstwo.


  1. Legalni bukmacherzy - tylko z licencją
  2. Adres z domeną .pl
  3. Podatek obrotowy


Duże zmiany w funkcjonowaniu firm bukmacherskich na polskim rynku przyniosła nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku. Od tego czasu za legalnego bukmachera uznaje się firmę, która posiada zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych, stronę internetową z domeną .pl oraz odciąga od zakładów podatek obrotowy.

Legalni bukmacherzy - tylko z licencją
Licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych wydaje Minister Finansów. Każdy bukmacher, który chce działać na polskim rynku legalnie, zarówno stacjonarnie, jak i w internecie, musi posiadać stosowne zezwolenie. Aby je otrzymać, firma jest zobowiązana do spełnienia szeregu obowiązków, do których należą m.in. złożenie kompletnego wniosku wraz z załącznikami oraz wniesienie opłaty na urządzenie zakładów wzajemnych w wysokości 2000% kwoty bazowej. Stosowne dokumenty i opłaty należy złożyć na co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą rozpoczęcia urządzania zakładów. Zatem zanim legalni bukmacherzy otrzymają pozwolenie na swoją działalność, muszą przebyć długą drogę formalną.

Adres z domeną .pl
Obecnie niemal wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce działają nie tylko stacjonarnie, ale również w internecie. Aby móc robić to zgodnie z prawem, są zobowiązani do utworzenia adresu strony internetowej, który kończy się domeną .pl. Dodatkowo, strona ta musi być prowadzona w języku polskim. Adresy internetowe bukmacherów, którzy nie spełniają tego warunku, zostają umieszczane w rejestrze domen zakazanych, prowadzonym przez Ministerstwo Finansów.

Podatek obrotowy
Legalni bukmacherzy są zobowiązani także do odprowadzania podatku od każdego zakupionego kuponu. Podatek obrotowy wynosi 12% i powinien być naliczony już na etapie zawierania zakładu. Tak więc realnie kwota zakładu jest pomniejszana o kwotę podatku, co powinno być wyraźnie widoczne na kuponie, niezależnie czy ma on formę papierową, czy wirtualną. W ten sposób można łatwo rozpoznać bukmachera działającego zgodnie z prawem - brak adnotacji o podatku na kuponie oznacza, że jego działalność jest nielegalna, a za obstawianie gracz może być dotknięty karą finansową.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Artykuł sponsorowany
Źródło:eSłupsk
data dodania:2020-04-10
wyświetleń:3609

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości