Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Sport
Słupszczanin na podium w Brazylii
Rozmiar tekstu: A A A
Fot. archiwum Macieja Rutkowskiego
Maciej Rutkowski, 18-latek ze Słupska, zajął trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata rozegranych w Brazylii w klasie Formula Windsurfing. To kolejny sukces polskiego windsurfingowca.

Zawody Rio Worlds 2010 - Formula Windsurfing Festival odbywały się 9-17 października w Praia Seca w miejscowości Araruama, niedaleko Rio de Janeiro. W czasie festiwalu rozegrano Mistrzostwa Świata dla klasy Formula Windsurfing, w kategorii Młodzieży (do 20 lat), Master oraz w klasie Experience.

Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Gabriel Browne, który od pierwszych wyścigów wysunął się na zdecydowane prowadzenie. Drugie miejsce zajął także Polak, Jacek Piasecki z Mławy. - Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Oczywiście, marzyło mi się złoto, ale w tym roku byłem dużo bardziej skupiony na startach w mojej ulubionej dyscyplinie – slalomie. Formuła jest swojego rodzaju dodatkiem i w takich okolicznościach ten wynik niezmiernie cieszy. Warunki atmosferyczne dopisały. Mieliśmy bardzo silny wiatr i słońce – więcej oczekiwać nie można. To mój pierwszy raz w Brazylii, ale mam nadzieję, że nie ostatni – mówi Maciej Rutkowski.

Maciek Rutkowski to bardzo utytułowany 18-latek ze Słupska. Może poszczycić się sukcesami tj. Młodzieżowe Mistrzostwo Świata i Europy w Slalomie – jego koronnej dyscyplinie, 10 tytułów Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach, oraz 2 tytuły Mistrza Świata Juniorów (poniżej 17 lat).

Rutkowski w Polsce jest już w czołówce seniorów, a liczne starty na świecie, pozwalają zapatrywać się w przyszłość z nadzieją na rozwinięcie się tego młodego talentu na miarę zwycięstw w Pucharze Świata zawodowców czy Mistrzostw Świata.
 
 
Galeria:
  
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Passion PR
Źródło:eSłupsk
data dodania:2010-10-18
wyświetleń:3640


dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2020 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości