Menu Online

Kategoria: Sport
Planowe zwycięstwo
Rozmiar tekstu: A A A
W ostatniej przedświątecznej kolejce kibice w Słupsku obejrzeli zgodne z wcześniejszymi założeniami zwycięstwo Energii Czarnych nad Polonią 2011 Warszawa 86:80 (25:28, 23:16, 14:14, 24:22). Mecz obfitował w skuteczne i szybkie ataki oraz słabą obronę. W tym całym zamieszaniu bardziej opanowani okazali się słupszczanie, którzy w decydujących momentach zaskakująco łatwo poradzili sobie z dobrze zorganizowaną grą Polonii. Gospodarze po fatalnych poprzednich meczach potrzebują wygranych, a zwycięstwo nad drużyną z Warszawy mogło dać trenerowi i zawodnikom spokojniejsze święta. Zawodnicy Polonii 2011 ambitnie podeszli do tego spotkania, stawiając zacięty opór do ostatnich minut meczu. Pierwsza kwarta niespodziewanie przebiegała pod dyktando gości, wśród których brylował Dardan Berisha, który na 15 pierwszych punktów swojej drużyny zdobył 12. Zawodnik ten w starciu z Czarnymi ustanowił swój nowy rekord punktowy w ekstraklasie (35 pkt.). Świetnie funkcjonujący atak Polonii pozwalał jej na utrzymywanie wyrównanego stanu meczu, zaś w momencie gdy słupszczanie prowadzili już 62:53, ambitnie grający młodzi zawodnicy Polonii 2011 potrafili doprowadzić do remisu po 62. Kluczowa dla wyniku okazała się jednak postawa Pawła Leończyka, który właśnie powrócił do Słupska. Zawodnik ten w ciągu 15 minut spędzonych na parkiecie miał 6 zbiórek i zdobył 11 punktów, z czego 9 w ostatniej kwarcie. Warszawianie mieli jeszcze szanse na zwycięstwo, jednak pozwolili zabrać sobie piłkę, co skończyło się stratą punktów i cennych sekund. Ostatecznie to Czarni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.