Menu Online

Kategoria: Sport
To nie tak miało wyglądać
Rozmiar tekstu: A A A
Nie z takimi wynikami mieli wrócić z wyprawy na południe Polski koszykarze Energii Czarnych Słupsk. Przed dwoma wyjazdowymi meczami zakładano 2 pewne i wysokie zwycięstwa podopiecznych trenera Miglinieksa. Skończyło się dwoma porażkami - 12 grudnia ze Stalą Stalowa Wola oraz wczoraj ze Zniczem Jarosław. To spotkanie Czarni przegrali 76:100 (20:26, 13:19, 22:26, 21:29). Gospodarze od początku ruszyli do zdecydowanego natarcia. Pod koszem Czarnych świetnie radził sobie John Williamson. Kluczowym momentem pojedynku była druga kwarta. W momencie, kiedy Znicz prowadził 10 punktami, podwójnym faulem technicznym i wykluczeniem z gry za atak na sędziego ukarany został Tyrone Blazerton. Po serii „trójek” Keddricka Maysa przewaga gospodarzy wzrosła do 18 punktów (61:43). Od 36 minuty w szeregach jarosławian na parkiecie pojawiły się głębokie rezerwy. Setne punkty dla gospodarzy równo z syreną trafił Artur Mikołajko.