Menu Online

Kategoria: Sport
Wyjazdowa porażka
Rozmiar tekstu: A A A
Nie udało się drużynie Energii Czarnych Słupsk pokonać w wyjazdowym meczu rewelacyjnego beniaminka PLK Stali Stalowa Wola. Mecz zakończył się porażką Czarnych 76:78 (18:18, 17:24, 25:23, 16:13). W pierwszych minutach spotkania koszykarze obu drużyn toczyli zaciętą i wyrównaną walkę. W 5 minucie Loyd celną trójką doprowadził do wyniku 10:8 dla gospodarzy. Mimo to pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18:18. Drugą kwartę udanie rozpoczęli zawodnicy Stali zdobywając 4 punkty z rzędu. W 16 minucie Stal zdobyła największą w czasie całego meczu przewagę nad Czarnymi prowadząc 35:24. Odrabianie strat słupszczan rozpoczął Marcin Sroka, trafiając dwa rzuty zza linii 6,25 m. Na przerwę to Stal schodziła ciesząc się z prowadzenia 42:35. Po 30 minutach meczu na tablicy widniało 65:60 na ich korzyść. W czwartej kwarcie gra toczyła się w szybszym tempie zaś wynik stał się sprawą otwartą. Skuteczna gra Sroki i Brazeltona doprowadziła Energę do remisu. Na 8 sekund przed zakończeniem spotkania Loyd wykorzystał rzuty osobiste. Niestety w ostatniej sekundzie meczu pomylił się niezawodny dotychczas Brazelton i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.