Menu Online

Kategoria: Sport
Turów pokonany
Rozmiar tekstu: A A A
Licznie zgromadzeni w Zgorzelcu widzowie mogli obejrzeć fenomenalny występ Tyrone Brazeltona i zwycięstwo skazywanych wcześniej na wysoką porażkę Energii Czarnych Słupsk. Faworytem meczu byli gospodarze, którzy we własnej hali jeszcze w tym sezonie nie przegrali. Dodatkowo Czarni występowali bez swoich dotychczasowych liderów - Chris Daniels wyjechał do USA leczyć kontuzję, zaś Mantasa Cesnauskisa zmogło przeziębienie. Mimo tego słupszczanie już w drugiej minucie meczu, po trafieniu z dystansu Marcina Sroki prowadzili 7:2. Zawodnicy Turowa szybko doprowadzili do remisu. Zacięta i wyrównana walka trwał przez całą kwartę, ale to PGE Turów prowadził po pierwszych 10 minutach 23:20. Na początku drugiej kwarty zapunktowali Adam Wójcik i Michał Chyliński, co sprawiło, że PGE Turów prowadził już 27:20 i zwiększali swoją przewagę aż do stanu 32:25. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 43:36 dla Turowa. Mimo to słupszczanie nie załamali się. Za rozgrywanie piłki wziął się niesamowity Tyrone Brazelton, który w całym meczu miał 10 asyst, a reszta drużyny dostosowała się do jego poziomu. Łącznie w całym meczu koszykarze Czarnych trafili aż 14 rzutów za 3 punkty. W połowie trzeciej kwarty PGE Turów prowadził już 49:48. Na początku czwartej kwarty PGE Turów prowadził tylko 63:60, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Początek tej części należał jeszcze do gospodarzy, którzy mieli przewagę 8 punktów (68:60), ale końcówka należała już do gości. W trzydziestej trzeciej minucie do remisu 68:68 doprowadził Brazelton. Na cztery sekundy przed końcem meczu goście ze Słupska prowadzili już 86:83. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych 88:83.