Menu Online

Kategoria: Sport
Wreszcie zwycięstwo
Rozmiar tekstu: A A A
Drużyna Energii Czarnych Słupsk przełamała wreszcie złą passę. W zaległym meczu Polskiej Ligii Koszykówki pokonali na własnym parkiecie Kotwicę Kołobrzeg 85:77 (12:20, 28:14, 20:24, 25:19). Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy nie tylko wykorzystywali błędy słupszczan, ale również dobrze rzucali z dystansu, dzięki czemu już po kilku minutach wyszli na wyraźne prowadzenie. W drugiej kwarcie sytuacja się zmieniła, gdy Alex Harris dwukrotnie trafił za trzy punkty. W tym momencie Czarni przejęli inicjatywę, nie tylko odrobili ośmiopunktową stratę, ale całą kwartę zakończyli prowadzeniem 40:34. W drugiej połowie meczu Czarni jeszcze przyspieszyli i prowadzili już nawet dwunastoma punktami. Wówczas w Kotwicy z dobrej strony pokazali się Szymon Rduch, Bartosz Diduszko, Piotr Stelmach i Łukasz Wichniarz, którzy w przeciągu kilku minut trafili łącznie sześć trójek, znacznie zmniejszając przewagę gospodarzy. Na początku czwartej kwarty goście wyszli nawet na prowadzenie, ale wówczas w podkoszowym starciu groźnie wyglądającego urazu nosa doznał Diduszko. Po tym zdarzeniu słupszczanie chwycili wiatr w żagle, doprowadzili do wyrównania i wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu.