Menu Online

Kategoria: Sport
Kolejna porażka
Rozmiar tekstu: A A A
Nie udało się drużynie Energii Czarnych Słupsk pokonać Polpharmy Starogard Gdański, Rozegrany w słupskiej hali Gryfia mecz zakończył się porażką gospodarzy 72:78 (23:23, 18:15, 14:24, 17:16). Pierwsze 20 minut spotkania to bardzo wyrównana gra, podczas której żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnego prowadzenia. Na początku drugiej kwarty Mantas Cesnauskis, najlepszy strzelec Czarnych w tym sezonie, po nieudanej akcji pod koszem rywali doznał kontuzji więzadeł stawu skokowego. Litewskiego obrońcę czekają szczegółowe badania, po których wyjaśni się, jak poważna jest to kontuzja i ile przerwy czeka tego niezwykle ważnego dla słupszczan gracza. Cesnauskisa na parkiecie zastąpił Dru Joyce, który dobrze wykorzystał otrzymaną szansę. Jednak w składzie gości był Tony Weeden, który momentami niemal w pojedynkę potrafił przeciwstawić się całej słupskiej drużynie. Amerykanin jeszcze przed ostatnią kwartą miał na swoim koncie aż 27 punktów, na które złożyło się m.in. sześć celnych rzutów z dystansu. Gospodarze jeszcze w połowie trzeciej kwarty prowadzili sześcioma punktami, by ostatecznie przegrać ją trzynastoma punktami. W pierwszej akcji czwartej kwarty po celnym rzucie Łukasza Majewskiego przewaga gości wzrosła do 10 punktów. Polpharma w końcówce meczu miała chwilę rozluźnienia, co starali się wykorzystać zawodnicy Czarnych, ale mimo licznych prób nie udało im się dogonić rywali, a jedynie zbliżyć na maksimum 3-4 punkty. Na 30 sekund przed końcem meczu, po trójce Ronalda Clarka na tablicy pojawił się wynik 71:74 dla gości, ale na więcej słupszczan nie było stać. W końcówce skutecznie rzuty wolne wykonywali Ochońko i Uros Mirkowić, zapewniając swojej drużynie czwarte w tym sezonie zwycięstwo. W tym spotkaniu w słupskim zespole zadebiutował Michał Hlebowicki, który zdobył pięć punktów.