Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Pijani rowerzyści na szosach powiatu słupskiego
Rozmiar tekstu: A A A
Słupscy policjanci na terenie naszego powiatu zatrzymali 6 pijanych kierujących. Wszyscy to rowerzyści. Grozi im kara do roku pozbawienia wolności.

Pierwszy rowerzysta został zatrzymany już o siódmej rano w Kobylnicy na ul. Młyńskiej. 38-letni kierowca jednośladu "wydmuchał" ponad 1,3 promila. Po godzinie w tej samej miejscowości ale tym razem na ul. Szczecińskiej zatrzymany do kontroli drogowej 52-letni rowerzysta miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Trochę gorszy "wynik" miał 43-latek zatrzymany w m. Rzechcino. Badania wykazały 1,4 promila. W pozostałych przypadkach zatrzymani do kontroli drogowej rowerzyści mieli od 0,7 do 2,4 promila. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Z kolei w miniony weekend policjanci zatrzymali łącznie 13 nietrzeźwych kierujących – wszyscy to rowerzyści. Swoistym rekordem "wykazał się" 33-latek, który w Dębnicy Kaszubskiej jechał rowerem mając ponad 3,3 promila i wbrew sądowemu zakazowi. W tym przypadku rowerzyście grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Kamiński
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2009-08-25
wyświetleń:6634

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 13 Gości