Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Policjanci odznaczenni za dzielność
Rozmiar tekstu: A A A
Dwóch policjantów z II Komisariatu Policji w Słupsku sierż. szt. Jarosław Jurkowski i sierż. Tomasz Trukszyn zostało odznaczonych Krzyżem Zasługi za Dzielność przyznanym przez Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Słupscy policjanci odznaczenie odebrali w czasie centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie.

Funkcjonariusze uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania. Do zdarzenia doszło w nocy 31 marca 2008 roku w bloku przy ul Romera 2. Podjeżdżając do bloku zauważyli, że z okien jednego z mieszkań na X piętrze wydobywa się dym. Natychmiast wbiegli do budynku. Na klatce panowało bardzo duże zadymienie, które ograniczało widoczność i utrudniało oddychanie. Powiadomili wszystkich mieszkańców sąsiednich pięter o pożarze polecając im natychmiastowe opuszczenie mieszkań. Weszli do mieszkania, w którym wybuchł pożar.

W mieszkaniu panowała wysoka temperatura. Zadymienie było tak duże, że musieli poruszać się na kolanach. W jednym z pokoi znajdował się właściciel mieszkania, który wcześniej próbował ugasić pożar. Był zdezorientowany, miał problemy z poruszaniem się, nie wiedział jak wydostać się z mieszkania. Policjanci po upewnieniu się, czy nie ma innych osób w mieszkaniu, wyprowadzili mężczyznę. Chwilę później przyjechały jednostki straży pożarnej (w sumie w akcji uczestniczyło 7 wozów strażackich) i pogotowie ratunkowe. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla zostali umieszczeni w szpitalu, poddano ich terapii tlenowej. Po kilku dniach wrócili do służby.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Kamiński
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2009-07-31
wyświetleń:8087

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 13 Gości