Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Rząd przekazał gminie Słupsk 1,2 mln zł w ramach rekompensaty
Rozmiar tekstu: A A A
Blisko milion dwieście tysięcy złotych przekazał polski rząd na docieplenie bloków mieszkalnych w podsłupskim Redzikowie SHR. To jedna z form rekompensaty dla regionu słupskiego w zamian za umieszczenie na tym terenie, a dokładniej właśnie w Redzikowie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Pieniądze pochodzą ze szwedzkiego funduszu "Sida", który od lat wspiera ochronę środowiska w Polsce. Kwota dofinansowania pokryje w 100 procentach koszt termomodernizacji bloków w Redzikowie.


- Jest to sytuacja wyjątkowa bo zwykle dofinansowanie pokrywa tylko część nakładów - mówi Stanisław Gawłowski sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. - Pieniądze na ten cel obiecał rok temu premier Donald Tusk, a my skrzętnie te przyjęte zobowiązania realizujemy.

- Tych ludzi nie byłoby stać na to aby własnym kosztem wykonać termomodernizację bloków w których mieszkają - mówi Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk. - Ci ludzie bardzo długo czekali na to wsparcie. To dawni mieszkańcy pgr'ów i dzięki temu ograniczą wydatki na ogrzewanie.


Minister Gawłowski przyznał, że nawet jeśli tarcza nie zostanie zrealizowana, to zobowiązania złożone przez premiera i dotyczące rekompensat za tarczę będą nadal realizowane.

Przypomnijmy. W ramach rekompensaty za budowę tarczy Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna otrzymała ponad 100 hektarów ziemi w pobliżu Redzikowa. Polski rząd obiecał też słupskim samorządom przyspieszenie budowy Trasy Kaszubskiej, czyli drogi ekspresowej łączącej Słupsk z Trójmiastem. Ponadto drogę ze Słupska do Ustki podniesiono już do rangi drogi krajowej. Za jej utrzymanie i remonty płaci teraz budżet państwa, a nie jak do tej pory samorząd województwa.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Kamiński
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2009-07-21
wyświetleń:6760

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości