Menu Online

Kategoria: Sport
Akademiczki poległy zespołowi Trefl Gdynia
Rozmiar tekstu: A A A
W sobotni wieczór siatkarki Akademii Pomorskiej Czarnych Słupsk przegrały z zespołem Trefl Gdynia 0:3. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek o awans do I ligi. Wiadomo już, że słupski beniaminek nie awansuje. W zespole znad Słupi zabrakło chorej Izabeli Miklasińskiej. Trzeci mecz fazy play off był bardziej zacięty niż ten, który przed kilkoma dniami odbył się w gdyńskiej hali. Pierwszy set wyglądał bardzo zacięcie. Czarne nie mogły jednak zdobyć choć jednopunktowej przewagi. Kilkakrotnie doprowadzały do remisu. Z czasem popełniały błędy, które szybko wykorzystały przyjezdne i wygrały pierwsze rozegranie. Kolejną partię od prowadzenia rozpoczęły gospodynie. Przewagę straciły przy stanie 15:13. Pod koniec próbowały odrabiać straty, ale uniemożliwił to koszmarny błąd arbitra głównego Patryka Frąckiewicza. Trzeci set, choć była w nim walka nie wyglądał już tak zacięcie jak poprzednie. Akademiczki popełniały liczne błędy w przyjęciu.

Akademia Pomorska Czarni Słupsk 0-3 Trefl Gdynia (20:25, 20:25, 15:25).

Skład: Goździewicz, Dydak, Nowak, Olszonowicz, Bydołek, Połeć, Kolesińska(libero) oraz Szutenberg, Kalinowska, Filipiak, Majewska.