Maj 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Dbam o zdrowie - Nie palę papierosów
Rozmiar tekstu: A A A
W sali Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego pod hasłem "Dbam o zdrowie - Nie palę papierosów". Był on adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Słupska i powiatu słupskiego. Jego celem było upowszechnienie wśród młodzieży idei zdrowego stylu życia - wolnego od dymu tytoniowego. Organizatorom chodziło nie tylko o to, by młodzi ludzie nie palili papierosów, ale też, jeżeli już palą, by zachęcić ich do całkowitego rzucenia palenia. Wyróżnieni twórcy odebrali z rąk starosty słupskiego Sławomira Ziemianowicza dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wpłynęło 40 prac, nadesłanych przez 15 autorów (w tym 4 prace uczennic szkoły podstawowej - poza regulaminem). Komisja z udziałem Jana Maziejuka - członka Stowarzyszenia Mediów Polskich oraz Ryszarda Nowakowskiego - fotoreportera "Dziennika Bałtyckiego" nagrodziła najlepsze prace.

W kategorii młodzieży szkół gimnazjalnych pierwszą nagrodę otrzymała praca pt. "Palenie zabija" Eweliny Bułygo z Gimnazjum w Redzikowie. Druga nagroda przypadła Klaudii Laskowskiej z Gimnazjum w Objeździe za pracę pt. "Prawdziwe oblicze reklamy". Trzecia nagroda trafi do Adriana Ziętarskiego z Gimnazjum w Redzikowie za pracę pt. "Sam czy z kolegami".

W kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pierwszą nagrodę zdobyła praca Justyny Semegen pt. "Czy naprawdę warto". Drugie miejsce zajęła praca Estery Bill pt. "Którą połowę wybierasz" - obie uczennice z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Ustce. Trzecią nagrodę za cykl prac pt.: "Palisz? Przestań! Przecież chcesz żyć!", "Z nałogiem: zaczynam, walczę, wygrywam", "Jestem silniejszy od nałogu, zrywam z tym!", "Nie palę, jestem mądry", "Każdy może palić, Nie każdy może nie palić" otrzymał Paweł Walner z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Nagroda pozaregulaminowa przypadła Julii Woś za prace pt. "Słabość", "Sprzeczność". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kalendarz na 2008 rok z fotografią jednej z nagrodzonych prac. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:jas
Źródło:Echo Słupska
data dodania:2008-02-06
wyświetleń:4714

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 17 Gości