Menu Online

Kategoria: Sport
Grali z mistrzem
Rozmiar tekstu: A A A
Blisko 3,5 tysiąca kibiców przyszło do słupskiej hali Gryfia, aby zobaczyć starcie miejscowej Energii z aktualnym mistrzem kraju Prokomem Treflem Sopot. Gospodarze ulegli utytułowanym gościom 78:87 (16:15, 14:28, 23:17, 25:27). W pierwszej kwarcie słupszczanie byli równorzędnym partnerem dla gości z Sopotu, jednak już druga pokazała, jak wiele jeszcze brakuje Czarnym, aby wygrywać z drużynami tej klasy. W trzeciej odsłonie gospodarze systematycznie odrabiali straty, a kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów doprowadziło kibiców do wrzenia. Czwarta kwarta to próba pogoni Czarnych za Prokomem, udało się zmniejszyć przewagę do zaledwie 4 oczek, ale ostatecznie mecz zakończył się porażką słupszczan. Najwięcej punktów dla Energii zdobył Omar Barlett - 24, zaś graczem meczu wybrano Jovo Stanojevicia z Prokomu, który zanotował na swoim koncie 18 punktów.