Luty 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Koniec dziur i kolein na Sobieskiego
Rozmiar tekstu: A A A
Dziury na ul. Sobieskiego w Słupsku już wkrótce odejdą do przeszłości.
Fot. Krzysztof Tomasik
Cztery nowe pasy ruchu, dwa ronda, równa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, nowe chodniki, oświetlenie i odwodnienie - tak już pod koniec roku ma wyglądać przebudowana ulica Sobieskiego w Słupsku. Na ten remont kierowcy czekali od lat. - Najwyższy czas - cieszy się Roman Grajczak, kierowca ze Słupska - Chyba nie ma w naszym mieście drogi w gorszym stanie. Po prostu wstyd, a to przecież jedna z głównych i najczęściej uczęszczanych ulic w Słupsku. Mam tylko nadzieję, że tym remontem nie sparaliżują ruchu w całym mieście - dodaje.

Modernizacją ulicy zajmie się konsorcjum dwóch słupskich firm - Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego oraz Dróg i Mostów. Umowę w tej sprawie podpisano w ostatnich dniach minionego roku.

- Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się już za kilka dni - zapowiada Janusz Roszyk, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Słupsku - Chcemy wszystko dograć tak, żeby remont przysporzył mieszkańcom jak najmniej utrudnień - dodaje. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy konkretnie rozpocznie się właściwa przebudowa ulicy. Drogowcy nie chcą jej rozkopywać zanim się nie upewnią, że prac nie przerwie im nagły atak zimy. Cały remont ul. Sobieskiego potrwa niemal rok.

Ta jedna z głównych arterii komunikacyjnych prowadząca z centrum na Osiedle Niepodległości ma totalnie zmienić swoje oblicze. Przebudowa rozpocznie się od ul. 3 Maja w kierunku ul. Banacha. Podczas gdy jedna nitka będzie remontowana, ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą stroną ulicy. Docelowo na Sobieskiego będą m.in. dwa pasy ruchu w każdą stronę oraz nowe ronda. Jedno na skrzyżowaniu Sobieskiego z ul. Piłsudskiego, a kolejne przy skrzyżowaniu z ul. Banacha. W pobliżu gimnazjum - na skrzyżowaniu z ul. Z. Augusta, ze względu na bezpieczeństwo uczniów pozostanie sygnalizacja świetlna, ale jak obiecują drogowcy znacznie usprawniona. Poza tym ekipy remontowe zajmą się także m.in. odwodnieniem ulicy. Powstać ma również przepust, dzięki któremu będzie można rozbudować sieć teleinformatyczną. Przebudowa ul. Sobieskiego pochłonie prawie 12,5 miliona złotych, z czego niemal połowa pochodzi ze środków unijnych. Wszystkie prace mają zakończyć się w listopadzie.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:man
Źródło:Głos Słupski
data dodania:2007-01-04
wyświetleń:11561

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 7 Gości