Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Koniec dziur i kolein na Sobieskiego
Rozmiar tekstu: A A A
Dziury na ul. Sobieskiego w Słupsku już wkrótce odejdą do przeszłości.
Fot. Krzysztof Tomasik
Cztery nowe pasy ruchu, dwa ronda, równa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, nowe chodniki, oświetlenie i odwodnienie - tak już pod koniec roku ma wyglądać przebudowana ulica Sobieskiego w Słupsku. Na ten remont kierowcy czekali od lat. - Najwyższy czas - cieszy się Roman Grajczak, kierowca ze Słupska - Chyba nie ma w naszym mieście drogi w gorszym stanie. Po prostu wstyd, a to przecież jedna z głównych i najczęściej uczęszczanych ulic w Słupsku. Mam tylko nadzieję, że tym remontem nie sparaliżują ruchu w całym mieście - dodaje.

Modernizacją ulicy zajmie się konsorcjum dwóch słupskich firm - Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego oraz Dróg i Mostów. Umowę w tej sprawie podpisano w ostatnich dniach minionego roku.

- Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się już za kilka dni - zapowiada Janusz Roszyk, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Słupsku - Chcemy wszystko dograć tak, żeby remont przysporzył mieszkańcom jak najmniej utrudnień - dodaje. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy konkretnie rozpocznie się właściwa przebudowa ulicy. Drogowcy nie chcą jej rozkopywać zanim się nie upewnią, że prac nie przerwie im nagły atak zimy. Cały remont ul. Sobieskiego potrwa niemal rok.

Ta jedna z głównych arterii komunikacyjnych prowadząca z centrum na Osiedle Niepodległości ma totalnie zmienić swoje oblicze. Przebudowa rozpocznie się od ul. 3 Maja w kierunku ul. Banacha. Podczas gdy jedna nitka będzie remontowana, ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą stroną ulicy. Docelowo na Sobieskiego będą m.in. dwa pasy ruchu w każdą stronę oraz nowe ronda. Jedno na skrzyżowaniu Sobieskiego z ul. Piłsudskiego, a kolejne przy skrzyżowaniu z ul. Banacha. W pobliżu gimnazjum - na skrzyżowaniu z ul. Z. Augusta, ze względu na bezpieczeństwo uczniów pozostanie sygnalizacja świetlna, ale jak obiecują drogowcy znacznie usprawniona. Poza tym ekipy remontowe zajmą się także m.in. odwodnieniem ulicy. Powstać ma również przepust, dzięki któremu będzie można rozbudować sieć teleinformatyczną. Przebudowa ul. Sobieskiego pochłonie prawie 12,5 miliona złotych, z czego niemal połowa pochodzi ze środków unijnych. Wszystkie prace mają zakończyć się w listopadzie.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:man
Źródło:Głos Słupski
data dodania:2007-01-04
wyświetleń:9165


dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 

Ciekawe czy te ronda też będą takie małe jak na Poznańskiej, czy nowe rondo na Gdańskiej. Niby są dwa pasy ruchu w jedną stronę, a ciężarówka na takim rondzie zajmują oba, bo kierowca się nie mieści na jednym. Na Gdańskiej jeszcze nie ma pasów, ale osobówki też równo tną rondo bo jest za małe.
Dodano: 4.01.2007 10:50:56, Autor: roberto231

No tak zapewne zaprojektował to ktos kto w ogóle sie nie zna na rzeczy... usiadł pizgnoł na papierze kółeczko i krzyknoł RONDO ! hahah skończ.. chłopie..
Dodano: 4.01.2007 10:55:27, Autor: Max

....ja widze inną wizję zrobił makietę i postawił samochodziki jako samochody
Dodano: 4.01.2007 11:16:40, Autor: roberto231

trzeba być optymistą... faktycznie ronda są małe, drogi niektóre też... ale może właśnie ta ulica zapoczątkuje nową erę :).
Dodano: 4.01.2007 20:02:21, Autor: czemunie

Jest gorsza droga w Słupsku. Chrobrego. Zapomiana przez naszego kochanego prezydenta Kobylińskiego. Panie Prezydencie. Jeżeli Pan Prezydent wogóle zagląda na tą stronę www. to dobrze by było aby w chwili wolnej raczył szanowny Pan Prezydent Przejechać się swoją piękną limuzyną ul Chrobrego. Podpowiedż to ta w bok od Sobieskiego późnej na drógim skrzyżowaniu prosto do "Góry" w Z.Augusta do końca i w prawo.
Dodano: 4.01.2007 21:39:36, Autor: mieszkaniec chrobrego

« Poprzednie   1  2   Nastepna »
Copyright 2003-2020 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 16 Gości