Kwiecień 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Dializy jak z serialu
Rozmiar tekstu: A A A
Już teraz widać, że nowa stacja dializ w Słupsku będzie jak szpital w Leśnej Górze z serialu "Na dobre i na złe". Przestronna, siedem razy większa od starej, nowocześnie wyposażona. Ludzie chorzy na nerki czekają na godziwe warunki leczenia od prawie dwudziestu lat, czyli od momentu, gdy ruszyła budowa słupskiego szpitala! O tym, jak wygląda dializowanie chorych w Słupsku, pisaliśmy wielokrotnie. Niestety, warunki przypominają te w szpitalach w krajach trzeciego świata, a sprzęt do ratowania zdrowia nadaje się już praktycznie tylko na złom. Anna Wizgird ze Słupska już czwarty rok jest dializowana. - Daj Boże, żeby jak najszybciej była nowa stacja. W starej ciasnota, smród, aparaty wiecznie się psują, poczekalnia wąziutka - mówi starsza pani. Na szczęście wkrótce to się zmieni, a cierpiący ludzie wreszcie będą leczeni w godnych warunkach. Nową stację dializ w budowanym szpitalu przy ul. Hubalczyków 20 grudnia przejmie słupski szpital. Wtedy zacznie się jej wyposażanie w nowe stanowiska do dializ, sprzęt medyczny, stację uzdatniania wody, meble.

Marian Rydz, wicedyrektor słupskiego szpitala, mówi, że w styczniu stacja przyjmie pierwszych pacjentów. - Będzie w niej 13 stanowisk do dializ, w tym osobne dla chorych zakaźnych, na przykład na żółtaczkę, oraz osiem łóżek nefrologicznych dla chorych na nerki - wylicza. - Kupujemy nowe aparaty do dializ i nową stację uzdatniania wody, bo stare już się rozlatują - dodaje. Nowa stacja dializ ma powierzchnię ponad 1.500 metrów kwadratowych; teraz chorzy, lekarze i pielęgniarki tłoczą się na 180 metrach. Cały segment budynku nowego szpitala, w którym znajdą się dializy, kosztuje około 30 mln zł.

Przypomnijmy, że niewiele brakowało, by cierpiący ludzie musieli jeszcze długo czekać na nową stację. Nagle bowiem okazało się, że prace zostały wstrzymane, bo urzędnicy nie ogłosili na czas przetargów. Po naszych artykułach z lipca tego roku marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski przekazał szpitalowi dodatkowe 1,2 mln zł na wyposażenie stacji i nakazał natychmiast wznowić wstrzymane przez inwestora prace budowlane.

Na przeprowadzkę dializ czekają również chorzy z oddziału onkologii i chemioterapii, którzy teraz siedzą kątem przy oddziale płucnym. W styczniu zajmą miejsce obecnej stacji dializ w szpitalu przy ul. Kopernika. Wtedy wszystkim zrobi się luźniej, a pacjenci będą mieli wreszcie przyzwoite warunki leczenia.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:LL
Źródło:Głos Słupski
data dodania:2006-11-25
wyświetleń:7476

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości